• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena bloga o Gwiezdnych Wojnach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

Chciałem podziękować wszystkim ludziom, którzy pomogli mi stworzyć te stronę. Dziękuje wam za poświęcenie mi (kompletnemu amatorowi) chwili. Bez was by sie nie udało

Strona aktualnie nie posiada contentu, tak więc jak na razie w artykułach jest lorem ipsum. Prawdopodobnie niedługo to się zmieni.

Zapraszam do oceny

http://star-wars-blog.wex.pl

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 marca 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Brak responsywnośći, topografia leży, strona jest niesemantyczna, design według mnie również leży.

Proponuje zacząć od:

- Poczytania o znacznikach html5 oraz o tym jak powinien wyglądać poprawny semantycznie dokument html, fajnie by było jakbyś również dowiedział sie czegoś na temat accessibility.  Czyli o tym jak buduje sie aplikacje webowe z ktorych moga korzystac ludzie którzy są niepełnosprawni, lub mają różne wady np. wzroku (wykorzystują czytniki).

- Nastepnym krokiem powinno być zainteresowanie sie responsywnością, flexbox może okazać sie dla Ciebie strzałem w dziesiątke, jest bardzo prosty w nauce. Istnieje bardzo dużo tutoriali uczących poprzez gre.

-Fajnie by również było jakbyś zgłebił wiedze na temat czcionek, jak powinno sie ich używać i dlaczego.

-I design, tutaj na początek mógłbym Ci polecić oglądanie DevTips'a  na utubie.
komentarz 25 marca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Dzieki za konstruktywną krytykę. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czym jest ta responsywność, semantycznosć i accessibility.

Jezeli chodzi o dizajn... Podobno jestem całkowitym bezguściem. Projektowanie zostawiam innym.
komentarz 25 marca 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)

Designu również da sie nauczyć, jak pewnie widzisz web design rzadko jest bardzo artystyczny, wiekszość to stety, lub nie powtarzający sie schemat (poprostu pewne zasady które każdy użytkownik internetu zna już, można powiedzieć intuicyjnie oraz wie czego może oczekiwać po danej interakcji). Design to też w pewien sposób rozwiązywanie problemów, także można ogarnąć. I tam po "Szczerze mówiąc" a "nie mam pojecia", zapomniałeś dodać słowa jeszcze . ;)

komentarz 25 marca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Nie od razu Kraków zbudowano... staram się uczyć powoli, ale systematycznie. Na razie jestem na poziomie podstawowym.
komentarz 25 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
tutaj sporo osób już wstawiło strony do oceny i ja, jak zawsze polecam wpisać w wyszukiwarkę "ocena strony" i poprawić błędy, które są na tym blogu, bo są to podstawowe błędy, które każdy na początku popełnia, a które jednocześnie łatwo zmienić ;)
kodu JavaScript też raczej nie powinno się mieszać z HTML więc to onload bym wywaliła, clear: both również nie jest dobrą praktyką.
A co do wyglądu to jeszcze czcionka trochę za duża ;)
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2017 przez niezalogowany
Fajna strona tylko MOIM zdaniem zmieniłbym czcionkę bo tu polskie znaki- ą,ę,ł itd pokazuje inaczej niż resztę tekstu.  I test jest taki moim zdaniem zbyt zbity. Ale fajny :)
komentarz 25 marca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

Kolega się uparłsmiley.

Tekst zbity bo nie chciało mi sie formatować. Ale wystarczy kilka znaczników, a będzie dobrze.

komentarz 25 marca 2017 przez niezalogowany
Tylko tak sie rzuciło mi. A np na operze mi na głównej stonie polskich znaków nie pokazywało. Ale fajna strona jest :)
komentarz 25 marca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
I dlatego trza używać Mozilli!
komentarz 25 marca 2017 przez niezalogowany
Tak, ale z tego co obserowowalem, mogę sie mylić, ale mozilla wiecej pamieci RAM zużywa. I ciężko bylo mi w mozilli włączyc wtyczke javy, a a operze  bez problemu :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 220 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 305 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 521 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Nasze projekty przez kosabdsm Początkujący (430 p.)

92,551 zapytań

141,395 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...