• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej po przeczytaniu książki z JS

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
447 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w JavaScript przez Marek99 Nowicjusz (190 p.)
Witam przeczytałem książkę zatytułowaną Programowanie w JavaScript. Rusz głową!
, książka naprawdę świetna, ale nie mam pojęcia co dalej po jej przeczytaniu.
Może jakieś projekty, ale tu się pojawia kolejne pytanie jakie ?
Jakaś kolejna książka coś typu JavaScript. Programowanie zaawansowane bądź JavaScript i jQuery. Interaktywne strony WWW dla każdego.
Jeszcze myślałem, żeby dorzucić na stos wiedzy odnośnie do programowania jakieś kursy z PHP, połączyć z JS i robić jakiś bardziej logiczny i rozbudowany projekt.
Bardzo bym prosił o jakąś pomoc w dalszych krokach odnośnie do rozwoju w nauce programowania.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez intensick Początkujący (420 p.)
Może nie jestem zbyt kompetentny, żeby się wypowiadać w tym temacie, bo też jestem początkujący, ale myślę, że robisz błąd, który popełnia chyba większość osób na początku. Ze swojej strony radzę odrazu brać się za jakieś projekty. Kiedy zaczynałem rok temu z programowaniem, to dużo czytałem, a tak zasadniczo niczego konkretnego nie robiłem. W końcu się zniechęciłem i powróciłem po jakimś czasie do tego od nowa. Teraz nie oglądam żadnych kursów, tylko robię jakieś póki co prymitywne "projekty" i uczę się tego co mi potrzeba. Dzięki temu po pierwsze - uczę się dużo szybciej. Po drugie - wiem, że umiem coś w praktyce. Po trzecie - nie tracę czasu na rzeczy, które póki co nie są mi potrzebne. Po czwarte - jestem dużo bardziej zmotywowany, bo widzę, że to co robię ma jakiś efekt. Przede wszystkim praktyka. Pozdrawiam ;)
+1 głos
odpowiedź 24 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
jeśli angielski nie jest przeszkodą to polecam codecademy, lub FreeCodeCamp, tam można troszkę w praktyce JS poćwiczyć. Samo czytanie książek dużo nie da, więc do tego jeszcze próbuj sobie wymyślać zadania związane z tym językiem, jakieś scrolle, przyciski, to do list, jakaś prosta gra ;p

i opieraj się przy tym treścią z mdn ;)
tu masz jeszcze angielskie źródła do nauki JavaScript: https://github.com/javascript-society/javascript-path

aa i jeszcze taki kanał polecam https://www.youtube.com/channel/UCLLdzVN9P9lV8kmJhHsiuHA i tę stronę: http://kursjs.pl/
+1 głos
odpowiedź 24 marca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Czytanie i oglądanie poradników dla ludzi, którzy przyswoili sobie podstawy to czysta fikcja. Sam zmarnowałem wiele czasu na uczeniu się praktycznie linijek przykładowego kodu z książek i szczerze odradzam takie rozwiązanie. Z doświadczenia, ale również od osób które mają na co dzień do czynienia z programowaniem wiem, że po osiągnięciu podstaw najlepiej jest wziąć się za jakiś projekt i stopniowo od podstaw go ulepszać i ulepszać- każda jego poprawka dostarczy Ci więcej umiejętności niż przeczytanie 10 książek, bo nie na tym opiera się idea programowania.
+1 głos
odpowiedź 24 marca 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Ja myślę że dobrze że przeczytałeś książkę i na pewno nie był to stracony czas, ale wiem też że teraz jesteś w miejscu w którym nie pamiętasz wszystkiego ale jesteś świadom co jak i gdzie możesz zrobić i o to chodzi a szczegóły sobie znajdziesz w necie, książce itd.

Teraz jest czas na na własne projekty, odwiedzanie forum gdzie stopniowo utrwalisz i uzupełnisz wiedzy.

Więc klep w klawisze, czytaj następną książkę i zaglądaj na fora ponieważ lepiej jest poznać naturę rzeczy z wielu stron ...
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)

Polecam, rekurencja czyli nastepna ksiażka, po krótkiej przerwie. Tylko jedna bardzo ważna zasada książki nie traktować jako główne źródło wiedzy tylko suplement. Zresztą jak każde żródło wiedzy w tej branży,  nie ma jedynego które odpowie na Twoje wszystkie pytania. (a może i jest. hehe. Ale nie radziłbym metody copy&paste bo mimo widocznych efektów w projekcie, Twój poziom wiedzy nie bedzie specjalnie wiekszy.) Myśle że Twoje umiejetności nie pozwalaja Ci zdobyć pracy, wiec na Twoim poziome dobrym boostem dla umiejetnosci mohą być jakieś dobre kury video, z forum i dosyć dużym communicty które by szybko odpowiadalo na pytania, ja sam z reguły polecam TeamTreeHouse. 25$ miesiecznie, co mysle że aż tak dużym kosztem nie jest, jeśli poświecimy minimalnie te 2h dziennie. I oczywiście docs'y + wyrażenia regularne.

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Rób swoje projekty. Polecam też książkę z tej samej serii o JQuery oraz z Rush First na temat Ajax. Za darmo masz serię JDKYS.

Pytanie - co chcesz osiągnąć z JS.
komentarz 26 marca 2017 przez Marek99 Nowicjusz (190 p.)
Myślę, że chciałbym osiągnąć poziom Junior Developera. Wydaje mi się, żeby jeszcze dodatkowo zacząć uczyć się PHP, wiem, że nauka 2 języków w tym samym czasie nie jest dobra, ale kiedy te 2 języki ze sobą współgrają ponoć jest ok.
komentarz 26 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
A jak u Ciebie z HTML/CSS? Wielu początkujących wywala się właśnie na tym
komentarz 27 marca 2017 przez Marek99 Nowicjusz (190 p.)
O HTML/CSS uczyłem się z kursów Pana Mirosława.
komentarz 27 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
no to do juniora jeszcze baardzo daleka droga. Skup się na HTML i CSS, bo bez tego nic nie zdziałasz z JS.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,196 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
0 głosów
8 odpowiedzi 625 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w C i C++ przez hacker09 Użytkownik (520 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...