• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aruba Cloud - łączenie się z serwerem.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
732 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, posiadam serwer w firmie Aruba Cloud, skorzystałem z ich promocji i nie wiem co dalej. Serwer mam już postawiony, tylko nie wiem jak się do niego zalogować. Ściągnąłem program VMware vSphere Client, jednak nie mogę się połączyć. Nie wiem, gdzie robię błąd. Czy mógłby mi ktoś pomóc wysyłając link do poradnik w którym będzie wyjaśnione krok po kroku co mam zrobić, aby zalogować się do serwera. 

Jak coś dopiero się uczę. cheeky

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 24 marca 2017 przez Paweł123
 
Najlepsza

Potrzebujesz połączyć się przez SSH, poradników na ten temat szukaj.

Opisując w skrócie: musisz mieć klienta SSH u siebie na komputerze, aby połączyć się z serwerem. Jeśli pracujesz na Linuxie to pewnie go już masz, wystarczy odpalić terminal i wpisać ssh użytkownik@adres ip twojego serwera. Użytkownika powinieneś podać swojego, takiego jaki już jest na VPSie - jeśli żadnego nie tworzyłeś i nie było o to pytania podczas konfiguracji (też mam serwer w Arubie, ale już nie pamiętam dokładnie jak wyglądała pierwsza konfiguracja) to będzie to root. Adres IP widoczny jest przy serwerze w panelu administracyjnym. Po zatwierdzeniu klawiszem Enter zostaniesz poproszony o wpisanie hasła roota - tego, które ustalałeś podczas konfiguracji przy zakupie. Na Windowsie musisz samemu zaopatrzyć się w klienta SSH. Dość znany jest Putty. Pobierasz, uruchamiasz i wpisujesz dane w odpowiednie pola programu i tyle.

komentarz 24 marca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
ok, dzięki za odpowiedz
komentarz 2 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Bardzo ładnie tłumaczysz Panie WalukxD

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 223 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 562 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2016 w PHP przez runway Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 846 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...