• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie można zamknąć/usunąć programu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

Zauważyłem, że ostatnio z jakiegoś powodu dostaję taki błąd gdy próbuję usunąć plik.  

Nie używam w tym programie operatora new ani wskaźników. 

Znalazłem taki oto artykuł

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.usunac.plik.ktorego.nie.da.sie.usunac.Poradnik.dla.uzytkownikow.systemu.Windows,735

W moim przypadku pomaga wylogowanie się i ponowne zalogowanie, ale wolałbym nie musieć tego ciągle robić i dowiedzieć się co jest przyczyną. Czy nie zwolnienie jakiegoś obszaru pamięci przed wyłączeniem programu może powodować takie błędy? 

Oprócz tego gdy raz skompiluję Code Blocksem kod, to po zakończeniu programu i np. wprowadzeniu jakichś zmian nie można już skompilować drugi raz, nic się nie dzieje. 

BTW Czy jak używam funkcji ScrollWindowEx (WinAPI (wiem,wiem przestarzałe, tak się tylko chwilowo bawię przed przejściem na Qt) ) by przewijać zawartość okna to po zniszczeniu głównego okna aplikacji niszczone są wszystkie jego kontrolki potomne, nawet te których nie widać na ekranie bo zostały przewinięte? (nie żebym upatrywał w tym główną przyczynę, bo w niektórych moich aplikacjach konsolowych też mam takie błędy czasami z usuwaniem).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Moim zdaniem może być to wirus, ponieważ może on 1. Symulować uruchomienie programu 2. Może być to wirus który nie wyłącza procesów a zostawia je w tle. Niby nic takiego ale zobacz że jak wyłączysz takich 20 plików to one zajmują Ci ram oraz cache, i komputer coraz wolniej działa. Moje pytanie jest takie 1. instalowałeś ostatnio jakiś program który mógłby mieć wpływ na zachowanie komputera? 2. Przeskanowałeś komputer antywirusem >?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 678 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 505 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,104 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...