• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Aplikacja okienkowa w Visual Studio 2015

Object Storage Arubacloud
0 głosów
598 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w C i C++ przez Seszele11 Początkujący (330 p.)
zamknięte 24 marca 2017 przez Seszele11
Witam,

Uznałem że zrezygnuje z C++ Buildera, ponieważ chciałem przenieść się do nowszego środowiska.
Wybrałem Visual Studio, lecz nie mam pojęcia jak stworzyć jakąkolwiek aplikacje. Większość poradników jest super stara i dotyczy Windows Forms których nie ma w VS2015, albo mówią "Naucz się C#".

Teraz zrobiłem formę w CLR (nawet nie wiem co to jest) i nawet nie wiem jak ją okodować aby działała.

Wie ktoś gdzie znaleźć jakiś poradnik czy faktycznie Visual Studio nie nadaje sie do pisania aplikacji okienkowych w C++? Może jakieś inne środowisko?
komentarz zamknięcia: Mam odpowiedz

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 marca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Aplikacje okienkowe w C++? A czemu nie C#? Jak już koniecznie C++ to QtCreator, wxwidgets, oby tylko nie WinAPI.
komentarz 24 marca 2017 przez Seszele11 Początkujący (330 p.)
Ok, a duża jest różnica między C++, a C#? To tylko takie rozszerzenie C++ czy trzeba się uczyć jak nowego języka?
komentarz 24 marca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
roznice sa znaczace, mozna powiedziec, ze sa to dwa inne jezyki, jedyne co je laczy to "C" w nazwie
komentarz 24 marca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Jak chcesz robić apki okienkowe to bierz się za C# a nie C++. Pisząc nawet apkę okienkową w QtCreator się dłużej schodzi niż w C#. Use the right tool for the right job.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2016 w C i C++ przez reex Początkujący (450 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 210 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...