• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka pisania stron

Object Storage Arubacloud
–1 głos
268 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Blue Obywatel (1,180 p.)
Witam,  ostatnio przepracowałem wszystkie kursy pana Mirosława z HTML-a i CSS-a. Obejrzałem też kilka odcinków na kanale Samuraj Programowania. Mimo że raczej wszystko zrozumiałem, to czuję, że tak naprawdę niewiele umiem. Co byście poradzili? Jak trenować pisanie stron? Polecacie jakieś specjalne kursy? Gdzie można znaleźć jakieś dobre proste strony do stworzenia od nowa?

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
jak trenować?
możesz wymyślać swoje jakieś strony i cóż...po prostu je pisać :D później kod do oceny na forum, poprawiasz błędy i dalej jazda ;p

stwórz stronę pizzerii, firmy budowlanej, fotografa, ulubionego klubu sportowego, cokolwiek :D
ewentualnie jak nie masz pomysłu na stronę to możesz wykorzystać gotowe szablony
+3 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Możesz przejść do robienia własnych nawet małych i teoretycznie prostych projektów. Innego wyjścia raczej nie ma. W miedzy czasie staraj się też systematyzować wiedzę, najlepiej poprzez czytanie kursów, artykułów, książek (najlepiej od razu z zastosowaniem tej wiedzy we własnym projekcie), pamiętaj też aby te materiały były możliwie najnowsze. Na początek możesz zerknąć tutaj:

http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html
+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Dokładnie jak piszę mbabane i Noemi nie ma innego wyjścia trzeba pisać własne strony. Ja osobiście robiłem tak że, próbowałem odtwarzać strony www, które  mi się podobały. Przez to wiele się nauczyłem. Dobrym kursem HTML i CSS jest https://developer.mozilla.org/pl/ co prawda nie całe jest przetłumaczone na język polski ale dzięki temu podszkolisz się w języku angielskim. Możesz popatrzyć też na kurs online od codecademy. Owocnej nauki życzę :)

–1 głos
odpowiedź 24 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Ja korzystałem z xamppa i wszystkiego czego uczyłem się z kursów i książek zaimplementowałem w xampie, wtedy widziałem co robię źle.

Kursy Pana Mirosława są zrozumiałe ale każdy człowiek jest inny, jednemu pewne rzeczy przychodzą łatwiej w jednej dziedzinie ale za to w drugiej ma ciężej co dla innego może być łatwiejsze.

Podstawa to w czym chcesz programować bo często kodowanie to powiązanie wielu języków koderskich.

Dodatkowo trudno nam ocenić czego oczekujesz. Prosta strona jak ktoś zna język HTML5 to najprostsza strona.

Jednak teraz wchodzi technika RWD responsible web design. Całkiem możliwe że " nie kręci" Ciebie programowanie albo użyj techniki pomidoro.

Specjalne kursy - to jest dużo studentów informatyki którzy mają dużą wiedzę i za odpowiednią cenę pomogą Ci zrozumieć zagadnienie.
1
komentarz 24 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wchodzi techika RWD ;) No chyba się spóźniłeś kilka dobrych lat.
komentarz 24 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
tak spóźniłem się, teraz wchodzi sztuczna inteligencja, sterowanie przez aplikację telefonem oraz inteligentny dom, dodatkowo komunikacja z komputerem wykonuje komendy które są zainicjowane w systemie programowym. Wchodzimy w erę technologii gdzie roboty i programy wszystko za nas robią i myślą. Kiedyś ktoś stwierdził że ludzie nie będą się rozmnażać bo będą robiły to roboty i że po co się uczyć programowania jak wszystko można z automatyzować Auto Hot Key, Tiny Task , Builder 6.

Poza tym Microsoft dąży do stworzenia jednego systemu operacyjnego który będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami jak smartphone,tablet,komputer.

Za jakiś czas już nie będziesz tylko policjantem ale także Łowcą Androidów ( nawiązanie do filmu Ridley Scott)
1
komentarz 24 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Najarałeś się czegoś? bo nie rozumiem o czym ty człowieku piszesz. Weź jakiś detoks i idź spać.
–2 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Nie pisz własnych stron, po nikomu to nie wychodzi. Naprawdę trzeba mieć własny zmysł graficzny :)
Weź gotową templatkę i zrób wszystko zeby to wyglądało tak jak na templatce. Oczywiście RWD ( nie bootstrap!, użyj flexbox + media ). GL
komentarz 24 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
skoro chodzi o sam kod HTML i przećwiczenie CSS, to według mnie może sobie i czarno-szarą stronę zrobić bez żadnych wyrafinowanych zdjęć :D

i tak dzięki temu nauczy się, jak stosować znaczniki z HTML5, jak pozycjonować elementy na stronie itp (pod warunkiem oczywiście, że błędy będzie poprawiał i więcej tych samych nie popełniał)
komentarz 24 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 24 marca 2017 przez mbabane

 po nikomu to nie wychodzi

A kto powiedział ze od razu trzeba pisać świetne strony, czy dajmy na to fb od razu działało na takim poziomie technicznym jak dziś?
Myślę że wszyscy ludzie którzy tutaj pokazali swoje projekty do oceny na pewno na tym nie stracili! Wręcz przeciwnie tacy ludzie tylko zyskują i to można powiedzieć za darmo, nie wychodząc z domu, bowiem ich kod oglądają niekiedy bardzo dobrzy specjaliści. Mało tego takim ludziom pokazującym swój projekt można nawet dziękować bo ile rzeczy się z tego dowiadują pozostali uczestnicy forum.

komentarz 26 marca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Ale po co tracić czas i zmysł na to jak ma dana strona wyglądać ( tzn. graficznie ), skoro można od razu wziąć się do pracy?
Widzę, że naszła fala downvote, huhuh.
komentarz 26 marca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
"Wręcz przeciwnie tacy ludzie tylko zyskują i to można powiedzieć za darmo, nie wychodząc z domu, bowiem ich kod oglądają niekiedy bardzo dobrzy specjaliści. Mało tego takim ludziom pokazującym swój projekt można nawet dziękować bo ile rzeczy się z tego dowiadują pozostali uczestnicy forum."
??? Jak zrobi projekt jakiejś templatki to nic nie zyska? Przecież ona będzie tylko ładnie wyglądać. Sam napisze kod do css, htmli i może js. Nie rozumiem
komentarz 26 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Przecież ona będzie tylko ładnie wyglądać.

Mam tutaj bardziej na mysli aspekty semantyczne, czy np. dobrze zostaly uzyte odpowiednie znaczniki. 

Chociaz umiejetnosc dobierania kolorow, czcionek, marginesow tez trzeba jakos wyrobic. Po za tym robiac takie projekty tzw. dla siebie, dla treningu, nie narazamy sie np. na utrate reputacji wsrod klientow, jesli projekt jest skopany. Wyobraz sobie np. Kamila Stocha, ktory trenuje tylko podczas zawodow, a w przeciagu calego roku (czyli w oczekiwaniu na kolejny sezon) nie robi nic, bo mu sie w jakis sposob nie oplaci, czy wowczas bylby mistrzem olimpijskim?

Tworzac wlasne projekty od zera tez nic nie tracimy, zyskujemy wtedy na kreatywnosci i pomyslowosci (wiadomo ze nie od razu bedzie to idealne, ale po ilus tam probach zacznie bardzo mocno procentowac) - to tez jest bardzo potrzebne we front endzie, a i nie tylko. Nie jest powiedziane ze zawsze bedziemy mieli podpore w postaci gotowego prototypu zrobionego w photoshopie.

Jesli myslisz inaczej to w porzadku, szanuje Twoje zadanie, a nich wyrazem tego bedzie to ze nie dostales ode mnie minusa. Bardzo dobrze wskazales zeby nie brac sie od razu za bootstrapa i swietnie podpowiedziales z tym flex'em, poniewaz na kanale PI o tym poki co nie ma jeszcze zadnych informacji.

komentarz 26 marca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)

"

komentarz 16 minuty temu przez użytkownika mbabane Pasjonat (20,280 punkty)

Przecież ona będzie tylko ładnie wyglądać.

Mam tutaj bardziej na mysli aspekty semantyczne, czy np. dobrze zostaly uzyte odpowiednie znaczniki. "

 

No, ale przecież samemu się pisze kod HTML. Ty tylko patrzysz na stronkę i kodzisz tak jak chcesz. Anyway, miłej niedzieli.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w HTML i CSS przez damian23415 Użytkownik (890 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 470 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...