• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

O co chodzi ze ściezkami dostępu do plików?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2017 w SQL, bazy danych przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Słyszałem że najlepszym sposobem żeby wyświetlić zdjęcia w połączeniu z bazą danych sa ściezki dostepu do plików. Nie znalazłem jednak informacji jak sie je zapisuję.

Proszę o pomoc w zgłębieniu tego tematu.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 25 marca 2017 przez Mateusz Patalan
 
Najlepsza
W sensie, że chcesz zrobić upload zdjęć? Plik uploadujesz na serwer (dysk), a do bazy zapisujesz jego nazwę/ścieżkę (tyle ile potrzebujesz, aby ustalić gdzie on się mieści na dysku). W zasadzie to tyle.

Warto pamiętać o zmianie nazwy plików przy uploadzie (np. na jakiś losowy ciąg), bo sytuacja gdy jeden plik nadpisuje drugi jest raczej niezbyt pożądana (przynajmniej w większości sytuacji, zależy co robisz).
komentarz 23 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
@Mateusz ja zamiast ścieżki zapisywałbym tylko nazwę pliku, napisałem. Chyba, że ścieżka jest zmienna (różne foldery) i nie da się jej ustalić, to również nazwę tego folderu.

Fenix podał w swojej odpowiedzi poniżej ciekawy pomysł na zapis, zerknij. Ja kiedyś np. dzieliłem id na tysiąc i do odpowiedniego folderu wrzucałem zdjęcie (np. id 2017 / 1000 = ~2, czyli do folderu 2). Na różne sposoby można to rozwiązać, jak sobie kto ustali.
komentarz 23 marca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Chcę dodawac góra 3 zdjęcia do artykułu. Chyba dam radę.
komentarz 23 marca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

A jeżeli to jest localhost, to mam napisac tak?

komentarz 23 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Moment... ty chcesz od razu osadzić załadowane zdjęcia w treści postów? Jeśli tak to prawdopodobnie musisz zrobić od razu tak jak pokazywałeś, czyli ze znacznikiem img. Można by wstawiać samą ścieżkę i potem dodawać znacznik, ale to chyba niepotrzebna robota w takiej sytuacji. Nie wyjaśniłeś dokładnie co chcesz zrobić zakładałem więc, że chcesz wstawiać zdjęcia nie gdzieś między treścią.

A co do ścieżki to wystarczy samo /nazwa.png, wtedy zaczyna szukać go od głównej domeny. Radziłbym jednak dodać jakieś podfoldery, bo jak będziesz wrzucał wszystko do głównego katalogu to może skończyć się to wielkim bałaganem.
komentarz 23 marca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Dzieki działa znakomicie. Faktycznie dokładnie nie napisałem o co chodzi.
+1 głos
odpowiedź 23 marca 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Nie, żadnych ścieżek dostepu. Lepszym sposobem jest stworzenie sekwencji numerów, oraz funkcji budującej ścieżke (algorytmu) na jej podstawie.   Która np przekształci img o id 12345 = 000/123/045. Da Ci to dużo wiekszą kontrole nad zmianą scieżek dla plików, oraz lepszą strukture.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 549 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,724 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2017 w SQL, bazy danych przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...