• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Budowa sieci internetowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
789 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Mam zapytanie czym te połączenia się różnią i jak każde z nich można wykorzystać.

 AP, WDS, WDS z AP, client, repeater, WISP Client Router, WISP Repeater

Buduję sieć domową mam 2 piętra. Na górze jest router połączony z dostawcą.

Na dole łącze się bezprzewodowo ale w celu uzyskania lepszej wydajności chciałbym aby bez kabli po sygnale radiowym odbierał z góry sygnał radiowy od routera  a jakieś urządzenie rozdzielało sygnał bezprzewodowo na dole gdzie mógłbym podłaczyć urządzenia po kablu do tego urządzenia jak i odbierać sygnał bezprzewodowo.

Coś w stylu Access Point

Zastanawiałem się nad niedrogim rozwiązaniem.

OvisLink Airlive AC-1200UR lub OvisLink Airlive AC-1200R

AirLive WL-5460AP v2

Może coś z tego katalogu http://airliveblog.pl/katalog-airlive-2016

Może zapaleni informatycy którzy znają się na sieciach są w stanie polecić coś innego za mniejszą cenę lepszą markę? D-link, Linksys,Edomax,NetGear etc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 marca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 23 marca 2017 przez lukas$
 
Najlepsza
AP - to punkt dostępowy, czyli poprostu Wi-Fi
WDS - używasz do podłączenia ze sobą dwóch routerów bezprzewodowo
WDS z AP - to co wyżej, czyli dwa routery bezprzewodowo, z punktem dostępowym
Client - służy, do podłączenia urządzeń z przewodowymi kartami sieciowymi do Wi-Fi. Od WDS różni się tym, że zachowuje się jak urządzenie podłączane do sieci i nie tworzy w przeciwieństwie do WDS osobnej sieci.
Repeater - przedłuża zasięg istniejącego Wi-Fi
WISP Client router - służy do podłączania się pod nadajniki. Np. na wsiach często internet nie jest dostarczany po kablu, tylko przez nadajniki Wi-Fi.
WISP Repeater - Przedłuża zasięg sieci z nadajników.

W twoim przypadku, to tryby repeater, albo WDS z AP. Zależy, czy chesz mieć dwie osobne sieci, czy jedną, której zasięg jest po prostu zwiększony.

Co do urządzeń, to Ci niestety nie pomogę. Ja korzystam z TP-Link z wgranym DD-WRT i w domowych zastosowaniach nigdy mnie nie zawiódł.
komentarz 23 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Próbowałem właśnie z ruterem EA4500 wgrać DD-WRT

https://wiki.openwrt.org/toh/linksys/ea4500 coś poszło nie tak i nie wiem do końca co ruter jest widoczny w sieci ale nie wchodzi strona software wgrałem mu oprogramowanie

openwrt-kirkwood-ea4500-squashfs-factory z rutera oprogramowania.

Gdy mam połączenie i ping 192.168.1.1 wykrywa przez kabel ethernet z kartą sieciową w komputerze.
komentarz 23 marca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Musiało się coś popsuć w trakcie instalacji. Niestety takie jest ryzyko tej zabawy. Teraz jedyna metoda, by to naprawić, to poszukać na płycie głównej routera złącza RS232 i przez nie wgrać firmware.
komentarz 23 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
TP-Linka mam po wifi ale gdy jest dużo odbiorników to traci się sygnał i prędkość.

A chodzi mi o tryb ruter łączy się jako AP z ruterem głównym bezprzewodowo abym nie musiał ciągnąć kondygnacyjnie kabla jak ruter jest na 3 kondygnacji a Ja na parterze słyszałem o opcji "Beamforming"
komentarz 23 marca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
W twoim przypadku najlepszy będzie poprostu repeater.

Na temat krztałtowania wiązki nie mam zbyt dużej widzy, więc sie nie wypowiem.
komentarz 23 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Ten router ma 5 dni i wczoraj uznali mi gwarancję. Powiedziałem im że po wgraniu firmware nie mogę wejść na stronę rutera. Gdy otworze router stracę gwarancję
komentarz 23 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam

Router rozebrałem zdjęcie w linku  http://imgur.com/a/m93Xq

to gdzie mam podłączyć ten kabel http://www.ebay.pl/itm/USB-to-RS232-TTL-PL2303HX-Cable-COM-Module-Converter-Adapter-/141941295960?hash=item210c5c4b58:g:Rl8AAOSw9uFW9ya~

Nie widzę pinów abym mógł je podłączyć
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Poszukaj sobie niedrogiego routera z opcją WDS czyli bezprzewodowego mostu np. taki TP-LINK TL-WR841N

Zasada działania i konfiguracja będzie wyglądała jak tutaj: http://www.tp-link.com.pl/faq-227.html

komentarz 23 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Jakbyś miał porównać  AirLive AC-1200R a TP-LINK TL-WR841N to który wybrałbyś bo TP-Link ma dobre parametry a ten pierwszy AirLive to mało słyszałem o tej marce.
komentarz 23 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
TP-LINK mogę polecić bo sam używam trzech, co prawda różnych modeli ale jeden z nich to właśnie TP-LINK TL-WR841N. Mam jeden główny router, z którym łączą sie dwa pozostałe w trybie Bridge i rozgłaszają sieć, czyli taki sam schemat jak ten w linku tylko ze mam 3 router.
Co do firmy AirLive jest mi się ciężko coś powiedzieć, ponieważ nie znam i nigdy nie korzystałem z urządzeń tej firmy.
komentarz 23 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Czy BeamForming obsługuje ten TP-LINK TL-WR841N?
komentarz 23 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
W dokumentacji nic nie ma na ten temat więc nie.
komentarz 23 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)

Zamówiłem ten model http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/airlive-ac1200r-recenzja.html

Jednak kiedy mi nie przypasuje spróbuje ten model co wspomniałeś.

Czasami bywa tak że tej samej firmy różne urządzenia jak są na tych samych chipsetach gryzą się i jedno blokuje drugie albo jedno działa szybciej drugie wolniej.

Mój router główny od dostawcy to 

Produktnavn: HG2381
Programfamilie: HG238x
Programversjon: ESx000-02_07_03_48

 

Połączenie kablowe fiber.

komentarz 23 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Czasami bywa tak że tej samej firmy różne urządzenia jak są na tych samych chipsetach gryzą się i jedno blokuje drugie albo jedno działa szybciej drugie wolniej.

to raczej kwestia odpowiedniej konfiguracji i poustawiania kanałów.

I jedna ważna zasada im więcej sieci tym większe zakłócenia.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 912 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Mariusz112 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 915 wizyt
pytanie zadane 11 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...