• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Animacja po scrollu :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,148 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2017 w HTML i CSS przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
zamknięte 31 marca 2017 przez SandraS
Cześć! Zaczynam przygodę z animacją. Teraz w trendzie jest funkcjonalność objawiająca się pojawianiem się różnych elementów strony wraz ze scrollowaniem strony ku dołowi. Nie wiem jak ten temat ugryźć. Nie mam zielonego pojęcia z czym to się je. Czy trzeba pobrać jakieś biblioteki i odwoływać się do specyficznych klas czy za pomocą css-a? Czy ktoś nakieruje laika na początek? ;/ Internet zalewa mnie niejednoznacznymi informacjami ;/
komentarz zamknięcia: znalezienie odpowiedzi

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 marca 2017 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
wybrane 31 marca 2017 przez SandraS
 
Najlepsza

Tu masz przykład z użycie Js i jQuery z mojej stronki.

$(window).scroll(function()
	  {
	    if((pageYOffset > 40)&&(window.innerWidth > 620))
		{
		  $(".top-contact").css("display","none");
		  $(".menu").css({"position" : "fixed","top":"0","width":"100%","border":"1px solid black","box-shadow":"0px 4px 2px black"});
		  $(".background-images-container").css("margin-top","90px");
		}
		else if(window.innerWidth > 620 )
		{
		  $(".top-contact").css("display","block");
		  $(".menu").css({"position":"static","border":"none"});
		  $(".background-images-container").css("margin-top","0");
		}
		
	  });

 

komentarz 29 marca 2017 przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
edycja 29 marca 2017 przez SandraS
Rozumiem, że pageYOffset oraz window.innerWidth to wygenerowane przez Ciebie zmienne sprawdzające min. przesunięcie scrollem na stronie.
Teraz rozumiem działanie, za chwilę się tym pobawię. Jak jednak sprawić aby te elementy się pojawiały w fajny sposób np. łukiem, trzęsąc się, powoli - chodzi mi  teraz o różne efekty :)

Co ja tu robię źle skoro div schowany za lewym marginesem nie chce się wysunąć po scrollu?

https://jsfiddle.net/o2gxgz9r/4647/
komentarz 30 marca 2017 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
pageYOffset oraz window.innerWidth to nie są zmienne przeze mnie wygenerowane. Wygogluj, a wszystko będziesz wiedział
komentarz 31 marca 2017 przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
Okej, wszystko działa, tylko pojawił się jeden problem, przy scrollu 800px pojawiać się mają trzy divy, wszystko niby okej, ale po załadowaniu strony one już są i dopiero jak zjadę te 600px to znikają i pojawiają się za pomocą animacji. Gdy je ukrywam za pomocą hide() to znika wszystko i nie pojawia się po scrollu. Jak to najlepiej rozwiązać?
komentarz 31 marca 2017 przez SandraS Obywatel (1,400 p.)
Już wszystko działa, dziękuję :)
0 głosów
odpowiedź 22 marca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Same animacje mogą być w CSS, przeglądarki nawet lepiej je optymalizują. Wykrywanie scrolla, to już JavaScript. Ten efekt miał chyba swoją nazwę, ale wpadła mi teraz z głowy. Możesz napisać w czystym JS, jQuery, albo z wykorzystaniem biblioteki do tego przeznaczonej, np. MagicScroll itp. Materialize ma też coś takiego.
0 głosów
odpowiedź 22 marca 2017 przez Dar3Q Obywatel (1,200 p.)

Animacje to najlepiej jQuery. Jest event scroll, poczytaj sobie trochę o tym tutaj. Jeżeli ogarniasz JS to powinno pójść gładko :)

0 głosów
odpowiedź 22 marca 2017 przez pablop76 VIP (123,180 p.)

Witam.  scrollreveal

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2017 w JavaScript przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2020 w HTML i CSS przez nowa Początkujący (450 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 294 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...