• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nasz serwer discord

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
2,578 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Sprawy forum przez niezalogowany
Uważam że powinniśmy zrobić serwer discord dla forum

Discord jest lepszy niż IRC i więcej ludzi go używa a na naszym IRC'u i tak są same pustki
1
komentarz 21 marca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

a na naszym IRC'u i tak są same pustki

Nie żebym ostatnio przesiadywał na IRC, ale są okresy kiedy jestem praktycznie non-stop... I jakoś nie kojarzę, żebyś często tam zaglądał (chyba że pod innym pseudonimem). :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

W czym byłby lepszy od IRC?

Jeśli chodzi o rozmowy głosowe to już kiedyś była propozycja założenie TeamSpeaka, która spotkała się z kiepskim odzewem. Podejrzewam, że każdy chat głosowy skończy tak samo. Dużo ludzi po prostu nie ma czasu siedzieć na czymś głosowym i ja również. To gra w domu muzyka, to telewizor, to ktoś rozmawia - nie mam warunków, aby cały dzień siedzieć na czymś głosowym. Na pisemnym takiego problemu nie ma, cały czas gdy jestem przy komputerze wiszę na IRCu (dodatkowo jeszcze BNC mam) i gdy mogę to odpisuję, gdy nie to za chwilę czy coś. Na czat głosowy mogę wejść gdy jest potrzeba, obgadać coś przez 15 minut i wyjść. Po prostu forma tekstowa w mojej ocenie bardziej się sprawdza na dłuższe posiedzenia, jakich tu sporo osób dokonuje.

Z tego co mi wiadomo to Discord też oferuje rozmowy tekstowe, ale tu ponawiam pytanie w czym jest lepszy od IRC?

na naszym IRC'u i tak są same pustki

No bez przesady. Żeby były tłumy to nie powiem, ale często jakieś dyskusje trwają. Są stali bywalcy, którzy są dzień w dzień. Pustkami bym tego nie nazwał. Dlaczego Twoim zdaniem na Discordzie byłoby więcej osób?

Co do założenia czegoś takiego to oczywiście możemy pomyśleć, tylko najpierw przydałoby się zobaczyć ile osób jest tym faktycznie jakkolwiek zainteresowanych. Liczę więc na jakieś dalsze wypowiedzi innych w temacie.

PS o, na dole w podobnych nawet pokazało się już pytanie o Discorda: https://forum.pasja-informatyki.pl/185288/serwer-glosowy-discord-dla-forum - zbytniego odzewu tu nie było widać.

1
komentarz 21 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Discord ma równolegle czat głosowy jak i tekstowy, co kto woli ;) W sumie nawet chyba tekstowy jest częściej używany, przynajmniej w moim doświadczeniu.
1
komentarz 21 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Okej, można byłoby wybierać kto czego potrzebuje. Skoro tekstowy jest częściej używany, to w czym byłby on lepszy od IRC?
2
komentarz 21 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Nie twierdzę, że jest lepszy. Napisałem tylko jak jest ;)
komentarz 21 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Spoko. To ciągle bardziej pytanie do autora pytania, który twierdzi, że jest (tylko niestety nie napisał dlaczego), ewentualnie innych osób, które uważają podobnie.
komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
To ja się wtrące w rozmowe, IRC jest tym gorszy od Discorda, że nie zabardzo zobaczysz historie chatu, tak samo jak wyjdziesz z niego to nie dostaniesz powiadomienia o nowej rozmowie. Kolejnym punktem są memy. Na discordzie można przecież stworzyć specjalny kanał dla memów i tam będą wrzucane, a tak na IRC to nie zabardzo. Tak samo customowe Emoji, specjalny chat dla informacji także jest dobrą opcją, no i customowy wygląd także można dodać do punktów za ;)

PS. dodam jeszcze że za zgodą moge jeszcze raz odświeżyć temat w osobnym zapytaniu. Znam się na discordzie więc mogę dalej argumentować.
komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
odpisując na wiadomość poniżej mojej to znowu odpowiem:
1. Tak jak pisałem, memy, historie chatu kiedy dopiero się dołączyło itd. się nie zobaczy na IRC, a na discordzie tak.
2. Przecież jest więcej kanałów głosowych, jeżeli uważasz że nie ma przekazu - idz na kolejny
3. Discord także, nie musisz się logować aby być na discordzie, wystarczy że wejdziesz na discorda przez przeglądarke
4. Cóż, jeżeli chodzi o prostote: to nie jest teamspeak, tutaj jest banalnie proste wszystko. Jeżeli ktoś nie ogarnia i jest nowy raz że ma wskazówki od discorda dwa że za 10 minut wszystko ogarnie
5. IRC do dzisiaj nie był mi znany, a jestem tu od paru miesięcy
komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Mam nadzieje że ktoś odpisze, pozdrawiam
komentarz 5 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

że nie zabardzo zobaczysz historie chatu, tak samo jak wyjdziesz z niego to nie dostaniesz powiadomienia o nowej rozmowie

Nie wiem w czym to ma pomóc. Mimo, że sam mam bota na IRC który jest tam 24/7 to jakoś nie przeglądam historii kanału, bo po pierwsze chcę uszanować rozmowę (nie lubię kiedy ktoś przegląda moją historię konwersacji) a po drugie nie widzę takiej potrzeby - nie chce nikogo szpiegować i tyle.

Kolejnym punktem są memy. Na discordzie można przecież stworzyć specjalny kanał dla memów i tam będą wrzucane, a tak na IRC to nie zabardzo. Tak samo customowe Emoji, specjalny chat dla informacji także jest dobrą opcją, no i customowy wygląd także można dodać do punktów za ;)
 

A kto u nas wrzuca memy? ;) Jeśli nawet ktoś podeśle jakiegoś mema to wrzuci linka i jak ktoś chce to zobaczy. Customowe Emoji - wg mnie słabe.Kiedyś na forum była dyskusja czy mają być emotikony graficzne czy tekstowe (wygrały tekstowe), większość osób z forum po prostu woli tekstowe. A customowy wygląd - ja tam na wygląd nie zwracam uwagi, byleby był ciemny :P A co do kanału z ogłoszeniami to faktycznie - trochę go brakuje. Niby istnieje możliwość ustawienia tematu kanału ale jednak ma on limit znakowy.

1. Tak jak pisałem, memy, historie chatu kiedy dopiero się dołączyło itd. się nie zobaczy na IRC, a na discordzie tak.

Kiedy ktoś dołącza przecież jest wysyłana wiadomość do wszystkich na IRC. Odnośnie historii chatu pisałem wyżej.

Discord także, nie musisz się logować aby być na discordzie, wystarczy że wejdziesz na discorda przez przeglądarke

IRC też ma klienta na przeglądarke.

4. Cóż, jeżeli chodzi o prostote: to nie jest teamspeak, tutaj jest banalnie proste wszystko. Jeżeli ktoś nie ogarnia i jest nowy raz że ma wskazówki od discorda dwa że za 10 minut wszystko ogarnie

Na IRC też jest prosto - jedno pole tekstowe do wpisywania wiadomości i historia chatu.

5. IRC do dzisiaj nie był mi znany, a jestem tu od paru miesięcy

Może to kwestia odpowiedniej edukacji użytkowników - informacja jest w FAQ, istanieją tematy więc  jeśli ktoś na prawdę chce się z nami skomunikować to się skomunikuje ;)

A tak poza tym to nie odrzucam Discorda - jeśli by się pojawił i faktycznie trochę ludzi by na nim było to czemu nie - też przesiadłbym się na niego, lecz tak jak mówię nie ma takiej potrzeby, choć pomyśleć zawsze można.

 

Ps. Nie odkopuj starych tematów

komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)

1. Np. Memy, można się dowiedzieć o czym jest rozmowa czasami
2. I tak byłoby dobrze mieć takie coś. Customowe Emoji - no dobra zły przykład ale np. formatowanie tekstu, i specjalna komenda dla kodu w wielu różnich językach [zdjecie]

3. Historia chatu, tu chodziło mi o to, że jak jest rozmowa, a my dopiero dołączyliśmy możemy zobaczyć wiadomości wysłane wcześniej, jednak jeżeli tego nie chcemy no to można to ustawić w panelu.
4. Mówię że discord, tak jak IRC ma aplikacje w przeglądarce o treści:

  • Uniwersalność - klienta IRC mogę odpalić wszędzie: z przeglądarki, programu komputerowego, nawet z Linuksa w trybie tekstowym (tak, często używam czatu w ten sposób).

nie ma sensu
5. Tutaj także odpisuje na argumenty poniżej
6. Tutaj masz racje

Nie chce, aby był spam pytaniami na forum.

1
komentarz 7 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jeśli chodzi o mnie to osobiście wystarcza mi IRC. Memy? Jak dla mnie żaden argument, nie pamiętam kiedy ktoś na IRC mówił coś o memach czy chciał takowego wstawić. Customowe emoji - będą to będą, nie to nie; raczej nie sądzę, aby to był znaczący argument. Inne obrazki i kod już jak najbardziej, zdarza się, wtedy wstawia się po prostu na jakiś zewnętrzny hosting obrazków/snippetów i podaje linka. Może to nie jest najszybszy sposób, ale myślę że nie jest też strasznie kłopotliwy, ale mogę się zgodzić, jest to argument za. Drugim "za" jest jak dla mnie historia czatu, na IRC też się bez problemu da, tylko trzeba lekko pokombinować np. z BNC.

Rozmowy głosowe to z kolei jak dla mnie średni pomysł, tłumaczyłem wyżej czemu i tu nic się nie zmienia. Ale może byliby inni chętni, nie wiem. Dziwne że nie wiedziałeś o istnieniu IRC, w górnym menu jest ikonka, więc nawet jak się nie usłyszało to wydaje mi się, że z ciekawości się na ikonkę kliknie albo najedzie i od razu widać że jest tam jakiś czat. Informacja może i jest słaba, ale też często jak jest to ludzie wchodzą, widzą że nikt nie odpisuje, to wychodzą i nie wracają. I czy by to nie był Discord czy IRC to takie sytuacje raczej będą, bo nikt nie siedzi 24h/7 i nie będzie w stanie każdemu odpisywać.

Z mojego punktu widzenia IRC jest więc wystarczający, jednak to nie dla mnie wszystko - jeśli byliby chętni to możemy o Discordzie (czy innym komunikatorze) pomyśleć. Gdzie jednak nie padały propozycje to jakoś nie chwytało, była chyba nawet jakaś próba i to nie przetrwało, zainteresowanie było znikome.
+2 głosów
odpowiedź 21 marca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 21 marca 2017 przez Eryk Andrzejewski

Całkowicie zgadzam się z Arkiem - moim zdaniem IRC po prostu się sprawdza. Dlaczego?

  • Historia rozmów - kiedy kogoś chwilowo nie ma na czacie, może później przyjść i przeczytać. W przypadku rozmowy głosowej, raczej nie ma takiej możliwości
  • Współbieżna rozmowa - rozumiem że ten discord też ma jakieś swoje kanały, ale pomyślmy - mamy kanał główny i nagle zaczynają na nim mówić 3, 4 osoby. Raczej za dobrego przekazu nie będzie
  • Uniwersalność - klienta IRC mogę odpalić wszędzie: z przeglądarki, programu komputerowego, nawet z Linuksa w trybie tekstowym (tak, często używam czatu w ten sposób).
  • Prostota obsługi - szczerze powiem, że nie używałem tego discorda, ale po prostu IRC jest na tyle prosty w obsłudze i na tyle dobrze udokumentowany w sieci, że nie powinno być z nim żadnych problemów

Poza tym nie wiem dlaczego niby ten discord jest lepszy. Nie podałeś żadnego konkretnego argumentu i nie przekonałeś mnie ani trochę. Jeżeli potrzeba odbyć jakąś głosową konferencję, to tak jak mówi Arek - można odpalić na chwilę jakiś komunikator głosowy, obgadać sprawę i wrócić na IRCa :)

Więcej ludzi używa tego discorda niż IRCa? Poddaję w wątpliwość tę tezę. IRC jest dużo starszy i bardziej znany.

A tak nawiasem mówiąc, to: https://forum.pasja-informatyki.pl/185288/serwer-glosowy-discord-dla-forum

Jakoś nikt słowem się nie odezwał w tym temacie, a przecież ten discord według Ciebie taki popularny wink

komentarz 21 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Według mnie też przesadził z porównaniem popularności do IRC. Można powiedzieć, że Discord ostatnio zyskuje na popularności, ale nie że ma większą od IRC smiley

komentarz 26 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Moim zdaniem najlepszym wyjściem dla wszystkich jest poinformowanie że od tej godziny ktoś siedzi na jakimś kanale, czy IRC,

Ja mam na swoim serwerze aplikację czat i każdy zalogowany może z niego korzystać.

Jakby był tutaj taki czat to każdy mógłby napisać na global a wtedy przejść na swój własny private lub kanał grupowy albo na kanał danego działu.

To tak jakby obejrzeć wiadomości bo wiesz że będzie istniał.

Ludzie przeważnie szukają tematycznie,wchodzą i zadają pytania i czekają na odp.

Po prostu jakby tutaj była informacja która informowałaby że ktoś jest online na czat to ktoś mógłby się dołączyć do rozmowy.

To że coś nie jest popularne nie oznacza że w ciągu tygodnia zdobędzie dużo użytkowników. Po prostu tematycznie to jest omijane ale gdy na ekranie komuś pojawi się  okienko z czatem i możliwością pisania online to z czasem stałby się popularny.

Przecież nie każdy może w tym samym czasie wejść na kompa
komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Cóż, opowiedziałem o poście tam u góry

Podobne pytania

+27 głosów
1 odpowiedź 3,756 wizyt
pytanie zadane 1 września 2019 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,072 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w Sprawy forum przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...