• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Program, strona do sprawdzania czy praca jest plagiatem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,929 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Offtop przez kubol1997 Obywatel (1,580 p.)
zamknięte 4 czerwca 2021 przez ScriptyChris
Witam, jaką polecacie stronę która sprawdziła by dokument pod kątem tego czy nie jest plagiatem? Znalazłem stronę plagiat.pl, co o niej myślicie? Jak wrzucę tam pracę do sprawdzenia to ona mi się nie zaindeksuje pracy jakoś? Bo zamierzam tam sprawdzać swoją pracę licencjacką przed wysłaniem i nie wiem czy jak przemiele ją przez tą stronę to czy przypadkiem później jak oddam ją do sprawdzenia to nie wyrzuci mi plagiatu właśnie przez to, ze przepuszczę ją przez tą stronę? Czy to zaufany serwis? A może polecacie jakiś inny? :)))
komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Nie jestem ekspertem, ale raczej napewno indeksuje. Jak inaczej taki algorytm mógłby działać? Wrzucasz coś i on własnie wyszukuje podobieństw do innych prac i na tej podstawie decyduje. Czy wyrzuci CI plagiat? Zapewne zaznaczasz jakiegoś ptaszka, że to Twoja własnośc intelektualna.

Mała dygresja: jestem bardzo ciekaw jak ten ich algorytm działa, niestety prawie w ogóle nie ma informacji stricte technicznych. W zamian dostajemy mase JSa i jpgów mówiące jacy oni nie są dobrzy. Jedno jest pewne, ich strona dobrze zamula przeglądarke.
komentarz 4 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

systemy antyplagiatowe od 2019 nie bazują o prace - ale cały internet i dostepne treści 

 

Siła podobieństwa tekstu jest parametrem archiwalnym, nie funkcjonującym w systemie JSA od wdrożenia wersji v1.2.2 w dniu 19.12.2019r.

System JSA wykrywa:
1. podobieństwa, to znaczy:
– klony prac dyplomowych,
– zapożyczenia fragmentów z dokumentów w bazach referencyjnych,
– fragmenty podobne semantycznie do tekstów z baz referencyjnych (niezależnie od szyku słów we frazie);
2. manipulacje, tj.:
– dzielenie wyrazów mikrospacjami,
– różnego typu łączenie wyrazów,
– zamianę czcionek w wyrazach
– ukryte znaki specjalne;
3. zmiany stylu pisania pracy.

Do badania antyplagiatowego stosowane jest również badanie stylometryczne mające pomóc w określeniu czy praca napisana została samodzielnie. Badanie to jest możliwe jeśli 70% pracy będzie napisana jednym stylem oraz jest ono wyłączone dla pracy wielu autorów

Linki https://jsa.opi.org.pl/centrum-pomocy/jak-dziala/

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez Craftwerk Nowicjusz (220 p.)
Genuino na przykład.
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Genuino jest płatne dla osób indywidualnych. Kilka dni temu robiłem kontrolę antyplagiatową u siebie na uczelni w pracy inż. I właśnie z tego systemu dostałem raport..

powiem tak... jeżeli sam to pisałeś, nie kopiując tekstu, cytatów itd, to zapomnij, że ci plagiat wyjdzie. Ja miałem dość sporo informacji o technologiach z wikipedii. Pisane własnymi słowami, np PHP jest językiem skryptowym, którego autorstow przypisuje się ...........  

wynik raportu 0.0.
komentarz 4 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
kopiować cytat powinno się 1-do-1 :) na mocy prawa cytatu, nie możesz go zmieniać jeśli chcesz zachować własnie  cytowanie i na tej podstawie budować własną analize.
Do prawa cytatu jest wymagany : powód korzystania, własna twórcza analiza
komentarz 4 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
W ogóle łatwo można te systemy ominąć. Wystarczy podzielić zdania, ewentualnie je połączyć. Do tego zamiana słów na synonimy. Sposób jest masa. Dlatego też większość tych prac to jeden wielki syf i plagiat. Dziwne, że studentów się do tego zmusza w tych czasach.
komentarz 4 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
tu Cię zaszkoczę ... od 2020 roku, teraz na kierunku np. Fizyka-informatyka na UJ, nie masz pracy licencjackiej a egzamin licencjacki ze wszystkiego, imo przejeba***... ale poczęści się z Tobą zgadzam, że jeśli ktoś robi prace naprawdę nie z pasji, tego że ma swój temat chce coś fajnego napisać, czy to magisterke czy licencjat to jest to shit i też moim zdaniem po za straconym czasem generalnie nic nie wnosi
–2 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Oddaj to do weryfikacji ... dla promotora, on to sprawdza i zwykle zwróci Ci jeśli jest  plagiat, możesz go poprosić o miejsca w których dostał największe %-towo stwierdzenie plagiatu.
Generalnie jeśli twoja praca i tak będzie miała 60-70 % plagiatu :) więc jeśli w tym zakresie się mieści to przejdzie .
Informacje takie masz na tzw https://jsa.opi.org.pl/home/login
JSA- korzystają z tego w większość wszystkie uczelnie od 2019 roku . Analizuje on wszystkie źródła, wielojęzyczne też nie tylko biblioteki i czeluścia internetu dlatego plagiat zwykle i tak jest zresztą rozmawiałem z promotorami i tu chodzi o to, że jeśli on jest naprawdę 1-do-1 słowo w słowo to wtedy promotor powinien zwrócić Ci to.
Ale nie każdy promotor nawet to robi :D niektórzy mają to gdzieś , też miej na uwadze dobre wykorzystanie PRAWA CYTATU tutaj dużo pomaga
https://jsa.opi.org.pl/centrum-pomocy/jak-dziala/
https://jsa.opi.org.pl/centrum-pomocy/faq/
4
komentarz 4 czerwca 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Zobacz datę założenia tematu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2020 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...