• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak zrobić z rutera access point

Object Storage Arubacloud
+1 głos
760 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Posiadam ruter Linksys EA 4500 N 900 chciałbym z niego zrobić Access Point.

Co oznacza że miałby odbierać sygnał przez wifi z rutera pierwszego który jest podłączony do dostawcy internetowego i jest np. na drugim piętrze u sąsiada aby nie musiał być połączony kablem.

Jednocześnie drugi ruter który odbiera sygnał jest połączony z urządzeniami po kablu.

Na stronie producenta jakoś nic o tym nie ma napisane.

Próbowałem też znaleźć jakieś oprogramowanie aby zrobić flash tego rutera

Na youtube jest wiele poradników ale korzystając z nich nie dawały skutku.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Jednym z bardzo dobrych stron jest http://www.dd-wrt.com dodatkowo jak ktoś zna się lepiej coś podobnego do tego http://www.backupacademy.pl/router-buffalo-wzr-hp-g300nh2-flashowanie-przez-tftp

dodatkowo jest taki program SecureCRT 7.1 oraz TFTP Server firmy Solar Winds.

Starałem się wyszukać jakiegoś sensownego wytłumaczenia i próby na tych programach.

Ogólnie na ruterze jest zainstalowany openwrt-kirkwood-linksys-viper-squashfs-factory.bin

Nie rusza mi ten system ani restart do ustawień fabrycznych wps nie działa.

Po kablu karta sieciowa wykrywa ruter jednak nie może się z nim połączyć, Firewalle wyłączone

W konsoli cmd widoczne jest prawidłowe wejście rutera 192.168.1.1 w połączeniu przez kabel Ethernet z kartą sieciową w komputerze. Podobno te rutery posiadają jakiś nvram gdzie zawiera ważne dane. safe mode na 192.168.1.1/24 tez nie łączy się.

Słyszałem że starsze wersje ruterów które posiadają Linuxa wgranego w ruter bardzo dobrze się nadają jako Access Point, Technologia jednak idzie do przodu i wykorzystują nowsze protokoły ac niż a,b,g,n

Jeśli ktoś może polecić sprawdzony router jako access point bezprzewodowy i podzielić się swoimi doświadczeniami jaki ma zasięg i ile urządzeń można do niego podłączyć kiedy działa jako Access Point w rozsądnej cenie.

Trzeba brać pod uwagę też że nie wszystkie marki ruterów są dostępne w każdym kraju.
komentarz 22 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Wpadła  mi satelita Ubiquiti PowerBeam i router Netgear NightHawk.

Nie wiem czy tą pierwszą mogę wykorzystać jako access point mając łączność radiową od dostawcy w ruterze.

Druga opcja to ruter jako access point ale z tym to raczej nie ma problemu tylko trochę drogi.
komentarz 22 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Wygrzebałem coś takiego i bardzo mi się podoba co oznacza że ten ruter może działać jako dostawca internetowy i rozgłaszać sygnał

http://download.ted.net.pl/OvisLink/WL-5460AP/WL-5460AP_instrukcja_obslugi.pdf

cytuję:

"Mam u siebie Ovislinka 5460ap pracujacego w trybie WISP+Universal Repeater.
W tym trybie AP pracuje jako klient podlaczony do odleglej o 1000m stacji
bazowej i jednoczesnie rozsyla
sygnal lokalnie - po lanie i bezprzewodowo, w sumie obsluguje 4 userow (po 2
na Lan i Wlan), co ciekawe pracuje to wszystko na jednej antence yagi 19db.
Odleglosc klientow bezprzewodowych ok 30 - 40 m + 1 sciana, sila sygnalu
dochodzi do 50.Numery IP sa rozdzielane przez przez serwer DHCP" czy ktoś miał z tym do czynienia? jakieś opinie...

nowsza wersja to OvisLink AirLive AC-1200R

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 60 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Koti5 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 741 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 500 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Kaniosek Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...