• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Pytanie] Hosting pod projekt szkolny

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Cześć. Mam do was kilka pytań w związku z zakupem hostingu i domeny na nazwa.pl.

Potrzebuję hostingu pod bloga WP i stronę internetową zbudowaną w oparciu o JS, PHP i zastanawiam się nad zakupem pakietu Active Biznes za 11,76 zł na rok i teraz kilka pytań :)

1. Na następny rok cena za usługę będzie mnie kosztować 125,16 zł w tym samym zestawie?

2. Czy mogę uruchomić na tej jednej usłudze WP i stronę? Jest na stronie taka wzmianka "Pakiety hostingowe serii Active pozwalają na utrzymanie nielimitowanej liczby stron internetowych. Jeżeli prowadzisz kilka różnych firm lub obsługujesz kilku klientów to każdy z pakietów pozwoli Ci prowadzić wiele niezależnych serwisów.".

3. Co muszę zrobić, by po umieszczeniu tych witryn na serwerze stworzyć przekierowanie www.nazwastrony.pl i www.blog.nazwastrony.pl? Wystarczy podpiąć WP pod istniejącą domenę?

4. Po upłynięciu okresu rocznego muszę rezygnować z usługi, czy zostanie ona automatycznie dezaktywowana i z tegoż tytułu nie zostanę obciążony kosztami?

5. Polecacie jakieś alternatywy?

Hosting będzie wykorzystywany na potrzeby małego szkolnego projektu - nauczyciel zalecił wykupienie usługi właśnie w tym serwisie i mam nadzieję, iż taki zestaw w zupełności wystarczy.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 23 marca 2017 przez Krzysztof Trybuś
 
Najlepsza

1. Z tego co ja rozumiem za każdy kolejny rok będziesz płacił zgodnie z tym cennikiem: https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-serwerow/ (51,25*12=612 zł). Podobnie rozumiem z regulaminu tej promocji, który mówi, że cena 14,46 zł jest tylko na "pierwszy okres abonamentowy". Nie wiem skąd wziąłeś 11,76, chyba spojrzałeś na cenę netto.

2. Tak.

3. Jakieś przekierowanie, da się w .htaccess, a może i oni w swoim panelu oferują coś tego typu.

4. Zapewne zostanie wystawiona faktura proforma - jeśli ją opłacisz to Twoja usługa będzie dalej działać, jeśli nie to zostanie wyłączona.

5. Osobiście polecam Hekko - normalna cena za normalną usługę. Od dwóch lat mam u nich hosting i jestem zadowolony. Linuxpl (na którym działa nasze forum) też wydaje się w porządku. Trzymałbym się z daleka od nazwa.pl, home.pl (u nich kiedyś przez rok miałem, nic ciekawego) czy innych dużych firm, bo ceny są skandalicznie wysokie.

1
komentarz 23 marca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Tak, też myślałem nad Hekko - niby ma być to jedynie projekt szkolny z hostingiem potrzebnym tylko na rok, ale chciałbym stworzyć coś na dłużej. Pakiet EasyPack+ powinien mi wystarczyć.

Dzięki za udzielone odpowiedzi, były bardzo pomocne..
0 głosów
odpowiedź 21 marca 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Wszystkie odpowiedzi na twoje wyżej zadane pytania znajdziesz tutaj 

0 głosów
odpowiedź 21 marca 2017 przez e-wsparcie Obywatel (1,260 p.)

Nazwa.pl to jedno z najdroższych rozwiązań. 
Znam kilka sprawdzonych, tanich alternatyw:
np. https://www.smarthost.pl/bezpłatny certyfikat SSL

0 głosów
odpowiedź 21 marca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Myślę, że jeśli projekt szkolny, to github education pack wystarczy.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,197 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 1,535 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w Offtop przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...