• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Denerwuje mnie nacisk na informatykę

+1 głos
279 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2017 w Offtop przez Werlock Początkujący (400 p.)
Przedmiotem tym interesuję się  z pasji. Mam zamiar za 2 lata pójść do TI. Już teraz uczę  się na własną rękę.

Ilekroć słyszę w środowisku szkolnym coś o informatyce, wyborze zawodu; albo czytam, widzę w internecie ogrom informatyków i "informatyków" tylekroć się denerwuję. Mocno. Do tego czuję się bezużyteczny. Jakimś takim typem człowieka jestem, że jak coś robię, czymś się interesuje to lubię kiedy jest to mała liczba osób.

 

Niech mi ktoś powie, jak z tym cholernym uczuciem walczyć. Ta wszędobylska konkurencja... I te 2 lata do szkoły średniej. Do tego "reforma" oświaty, gdzie konkurencja znowu wzrośnie...

 

Z góry dzięki za pomoc.
1
komentarz 20 marca 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,360 p.)
Nie idź do TI. Puki ten kierunek nie zostanie zreformowany to nie ma przyszłości.

Nie popełnij tego błedu co ja 3 lata temu
komentarz 20 marca 2017 przez Werlock Początkujący (400 p.)
Reformy edukacji,  niestety,  chyba w tym kraju nie doznamy. Gdybym miał alternatywę to może bym zmienił zdanie. Po prostu - informatyka mnie kręci - nie będę chemikiem, biologiem czy historykiem... Dlatego jedyna droga rozwoju jaką widzę to informatyka albo ewentualnie kierunki pochodne (o ile tak można to nazwać) mechatronika, automatyka.
1
komentarz 20 marca 2017 przez Avenue Użytkownik (940 p.)

Do tego "reforma" oświaty, gdzie konkurencja znowu wzrośnie... 

To mnie rozbawiłeś XDD

Jeśli ktoś się tym interesuje to prędzej czy później zaczął by się rozwijać w tym kierunku, więc więcej godzin informatyki w szkołach na nic nie wpłynie.

A dobrych programistów jest tak na prawdę mało, bo wiele ludzi zostaje "informatykami / programistami" tylko dlatego, że widzą ile mogliby zarobić, a potem okazuje się inaczej.

Dobry programista to taki, który robi to z pasji, więc trzeba się tak na prawdę zastanowić czy robisz to tylko dlatego, że można na tym fajnie zarobić, czy dlatego, że sprawia Ci to mega frajdę i mógłbyś siedzieć nad kodem godzinami.

 

Przeciętnych programistów jest masa, bo prędzej czy później się wypalą, staną w miejscu, a ktoś kto robi to z pasji będzie szedł do przodu i będzie miał wyjebane na to ile ludzi zarabia więcej od niego, jaka jest konkurencja itd.

 

Ps. Odnosiłem się tutaj do programisty, ale równie dobrze można to co napisałem przypisać do każdej dziedziny życia.

komentarz 20 marca 2017 przez Werlock Początkujący (400 p.)
Mówiąc o tej reformie mam ma myśli to, że mój  rocznik będzie szedł do szkoły średniej razem z 8-klasistami. Co prawda - innymi programami, ale jednak.
komentarz 20 marca 2017 przez Avenue Użytkownik (940 p.)
Ale to nie zmienia faktu, że w szkole na kierunku związanym z informatyką połowa ludzi się nią tak na prawdę nie interesuje, a Ci którzy się interesują i tak by się w tym kierunku rozwijali.

Tzn. może być więcej ludzi na kierunkach związanych z informatyką, ale znajdź tam kogoś kto codziennie klepie kod, bo to lubi?

Jeden uczeń na klasę?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez Benek Nałogowiec (44,860 p.)

Jakimś takim typem człowieka jestem, że jak coś robię, czymś się interesuje to lubię kiedy jest to mała liczba osób.

Zostań więc arcymistrzem, twórcą języka lub wymyśl coś nowatorskiego. Da się. Wyspecjalizuj się w wąskiej, ale trudnej dziedzinie. Spójrz na rozkład Gaussa i spróbuj się znaleźć w prawym ogonie zamiast umartwiać się, że jest dużo informatyków.

0 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (15,700 p.)
Obierz  sobie jakąś niszę w tym zawodzie albo wyspecjalizuj się w czymś. Olewaj głupie nic nie wnoszące dyskusje czy to na forach czy w towarzystwie.

PS

Dobrze wybierz sobie szkołę. Nie będę poruszał po raz kolejny tematu poziomu polskiego szkolnictwa. Ale dobrze nie jest. Fakt, na potęgę szkolą ""informatyków"" ale chcieć znaleźć dobrego kandydata do pracy to lipa. Nie mam na myśli korpo bo tam biorą każdego.
0 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,800 p.)
Dużo osób idzie w tym kierunku ale nie każdy jest wytrwały by zrobić z tego karierę. Nie każdy kto pójdzie na informatykę będzie programistą, znam parę osób które zrezygnowały z tej ścieżki.
0 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,060 p.)
Ah ta młodzieńcza buntowniczość i chęć elitarności :).

Konkurencja wzrośnie, bo stale rośnie zapotrzebowanie. Zawsze będą informatycy, bo można nieźle zarobić, zrobie papier i będzie git (hub.com :]). I będą osoby z pasją, osoby które jako jedyny argument biorą umiejętności, ciekawość, pasja odkrywania, tworzenia, hakowania itd.

Zgadzam sie z przedmówcami, naucz się czegoś rzadkiego. Assembler, wsteczna inżynieria? Świata nie zmienisz, wszechobecny marketing robi swoje i będzie robił zawsze (czytaj apple).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 124 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 208 wizyt
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

45,699 zapytań

86,090 odpowiedzi

171,933 komentarzy

22,166 pasjonatów

Przeglądających: 180
Pasjonatów: 7 Gości: 173

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...