• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Do ludzi zajmujących sie kodowaniem zawodowo.

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
337 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w Offtop przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Odkąd zacząłem swoją przygodę z kodowaniem to doceniłem ile to pracy wymaga, coś w gustach języka obcego, ale w trybie hardcore. Fajnie się czyta teksty po angielsku, ogląda filmy bez napisów, człowiek się cieszy, że po wielu wyrzeczeniach i zarwanych nocach coś w tej głowie zostało. Całkiem inną parą kaloszy jest jednak mowa, a w kodowaniu samo kodowanie.

Od niedawna coś tam skrobię i zaobserwowałem, iż strasznie mozolnie mi to idzie. Kilka linijek banalnego kodu w dzień. Tym samym sposobem zacząłem się zastanawiać czy podobnie to wygląda pracując zawodowo? Rozumiem, z czasem zwięszka się czas "czystego kodowania" jak to P. Mirosław ujął, ale wątpie aby można wklepać nawet większość tego wszystkiego na blache. Przechodząc to meritum pytania, bo strasznie się rozgadałem. Czy pracując jako koder czesto wertujecie info na stacku i innych tego typu stronach, copy-paste?

Wiem, ze to zależy od doświadczenia i skomplikowania projektu, ale ile średnio w dzień powstaje linijek nowego kodu od juniora?

Jak patrzy na człowieka mentor, współpracownik jeśli co chwilę musimy googlować przykłady czy dokumentacje użycia bibliotek?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 marca 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No tak.. A jak masz się czuć w dniu w którym Twoja produktywność to -1500 linii kodu (minus). Bo właśnie udało Ci się poprawić strukturę modułów i usunąć zbędny i stary kod. Już były ponoć takie pomysły by rozliczać programistów od linijki. Efekt? Pisali tak aby nigdy program nie wchodził w trakcie pracy do tych linijek :-)
+1 głos
odpowiedź 19 marca 2017 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)

Myślę, że nie możemy tutaj oceniać tylko ilości kodu.. 
W mojej pracy wygląda to mniej więcej tak ze 5 godziny koduję, testy + kod, 3 godziny to scrumy, klienci, praca własnai  jakieś tam przeważnie telco. 

Wracając jednak do Twojego pytania, 
Biorąc sprawę na logikę wygląda to różnie w teamie. Mamy zawodników, którzy nie odchodzą od klawiatury, napierdzielają z ficzerami jak leci. Ile tego jest różnie zależy od trudności zadania. Często patrzymy czy coś podobnego było już robione u nas w projekcie bo nie oszukujmy się.. widzi się na to zawsze copypasting - podczas code review:) Jednak czasami jesteś bardziej doceniony za swój wkład w rozładowanie wąskiego gardła w aplikacji, a siedziałeś przy tym 20 minut na kiblu i Cię tknęło.

Nie patrz na to w ten sposób, ucz się, pracuj, przeglądaj githuba, stacka, slack itd 

Bez zbędnych pytań więcej kodowania.
 

0 głosów
odpowiedź 19 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Cytuję: Ocena jakości kodu na podstawie jego ilości, to jak ocena wartości samolotu, na podstawie jego masy. Googlowanie i czytanie dokumentacji to nieodzowna część pracy programisty.
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Powiem tak:

Wielkośc ilości kodu zależy od wielkości wykładniczej testów integracyjnych,jednostkowych blabla / znajomość języka bla bla...

A tak na poważnie (plus/minus)

4 godz kod.

1 godz testy.

2 godz konsultacje (klient (czy mu się podoba),  feedBack grafikowi itd)

1-2 godz dokumentacja.

Opcjonalnie (Czytaj często)

1-3 godz (Czasami i dłużej) (*3 jak deadline) : Szukanie rozwiazań, spełniających wymagania klienta, bądż wytyczne projektu.

Podobne pytania

+8 głosów
4 odpowiedzi 2,182 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Offtop przez KazikBozia Obywatel (1,600 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,038 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,004 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...