• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wdrożyć wdrożyć projekt na telefon w Android Studio?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
670 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w Android, Swift, Symbian przez rradzzio Początkujący (480 p.)
Otóż jestem dopiero początkujący w android studio, w javie ogólnie już trochę piszę. Chce odpalić pierwszą prostą apke, która wyświetla tylko jakiś napis (czyli to co automatycznie się ukazuje w android studio). No i wybieram z menu Build opcję Make project. Potem oczywiście wyświetla się BUILD SUCCESSFUL. Wybieram z menu Run i opcję Run 'app'. No i nic. Telefon mam podłączony do komputera (ma włączone opcje programistyczne i włączone debugowanie, jest to lg g2 mini android 5.0.2).  Oczywiście tworząc projekt wybrałem a android studio, że będzie apka tworzona na androida 5.0.2. Wiec co może być przyczyną, że na telefonie apka się nie włącza?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Masz zainstalowane Android ADB?
komentarz 18 marca 2017 przez rradzzio Początkujący (480 p.)
Yyy no nie wiem co to jest, więc chyba nie
komentarz 18 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Programowałem pod ten telefon w Androidzie. Szczerze polecam Ci rozważyć instalację jakiegoś desktopowego linuxa (Mint), bo Android Studio na Windowsie to wielka kobyła. Do tego łatwiej z debugowaniem przez usb.

Co do Twojej obecnej sytuacji tutaj masz link który Ci pomoże zainstalować adb. Polecam Ci tworzyć też projekty pod nieco starsze wersje systemu. Co prawda pozbawi Cię to kilku możliwości i komponentów ale i tak można cuda tworzyć. 

Twoje IDE widzi Twój telefon?

komentarz 19 marca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ehlert, z kobyłą się zgodzę, ale nie działa tak źle pod tym windowsem, jak się ma 8GB RAMu (to chyba dzisiaj standard) to większych problemów niema, nawet z odpalonym emulatorem. A co jest lepsze z debugowaniem na linuxie?

Oczywiście nie neguję, może być rzeczywiście lepiej, aczkolwiek jeśli ktoś jest nie przyzwyczajony do linuxa i nie korzysta z niego od dłuższego czasu to sam linux sprawi więcej problemów niż Android Studio, wiem to z autopsji.
komentarz 19 marca 2017 przez rradzzio Początkujący (480 p.)
Okej, dzięki :)  nie, właśnie IDE nie widzi mojego telefonu.
komentarz 19 marca 2017 przez rradzzio Początkujący (480 p.)
A tak btw to czemu lepiej tworzyć projekty na starsze wersje systemu?
komentarz 19 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ponieważ jeśli wybierasz projekt na Androida 5 i korzystasz z jego komponentów to na straszych systemach Ci się apka wysypie. Tworząc aplikację która ma trafić do ludzi chcesz chyba aby miała jak najwięcej użytkowników prawda?

Zainstalowałeś adb?
0 głosów
odpowiedź 18 marca 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Jak podłączasz telefon do kompa tam masz kilka opcji, przesyłanie danych multimedialnych MTP, wyślij obraz PTP, u mnie pomogło przełączenie na którąś z tych opcji , chyba przełączenie na PTP, bo wcześniej też zero reakcji, telefon LG Leon :)
komentarz 19 marca 2017 przez rradzzio Początkujący (480 p.)
Właśnie mam tą opcję włączoną, dalej nic

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 384 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,176 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...