• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JS jak się rozwijać?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
507 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w JavaScript przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
Witam!

Ostatnio naszła mnie faza na naukę JS'a. Chciałbym ogarnąć sobie czystego JS'a oraz jQuery (to moje minimum). Ponadto chciałbym ukierunkować się na jakiś konkretny framework, tylko niestety nie wiem na który. Na oku mam m.in.  node.js, angulara i react.js. Czy podałby mi ktoś ich możliwości, wady i zalety? Osobiście mam lekkie parcie na pójście w kierunku node.js, natomiast kolega poleca mi react'a a node'a odradza. Jeśli kotś korzystał z jakichś innych framework'ów to też chętnie o nich poczytam :D Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi!
komentarz 18 marca 2017 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Nie wiem do czego używasz jQuery, ale daję głowę, że większość ludzi używa go do wyszukiwania za pomocą selektorów. Tak w ogóle to właśnie w poprzednim komentarzu pisałem, że nie powinno się używać selektorów w angularze. Powtarzasz moje stwierdzenia i jeszcze bezczelnie piszesz, że nie rozumiem Angulara. Co za ludzie...
komentarz 18 marca 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
> jQuery nie lubi się z angularem więc odradzam łączenia ich.

Zdementowałem to.

>Te twoje lekko okrojone jQuery nie obsługuje selektorów czyli najważniejszej części jQuery.

To też.

>Powtarzasz moje stwierdzenia i jeszcze bezczelnie piszesz, że nie rozumiem Angulara.

Dałeś do zrozumienia, że jQ i angular się "nie lubią", co jest oczywistą bzdurą, fakt chęci wykorzystania selektorów w projekcie z jQuery, o którą tak się spinałeś jakoby była fundamentem tej biblioteki uznałem za głupotę wykazującą brak znajomości założeń angulara.

>Nie wiem do czego używasz jQuery.

Od dobrych kilku lat nie używam.
komentarz 18 marca 2017 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Nic nie zdementowałeś tylko nazwałeś moje wypowiedzi bzdurą, albo głupotą. Na tym polegają twoje argumenty.
komentarz 18 marca 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)

Racja, totalnie nieuzasadnione i puste argumenty

>gadasz głupoty, bo angular implementuje jQuery lite

komentarz 18 marca 2017 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
No właśnie wie wiem co ma jedno do drugiego, ale do ciebie chyba nie dotrze, że jQuery lite to nie jest to samo co jQuery.

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 18 marca 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
wybrane 18 marca 2017 przez elszczepano
 
Najlepsza
>natomiast kolega poleca mi react'a a node'a odradza

Zacznijmy od tego, że jestem tolerancyjny jak mogę, alee...

Node to nie framework, ani też nie żadna biblioteka, to po prostu środowisko, każdy szanujący się webdeveloper powinien z niego korzystać - nie koniecznie mówię tutaj o użytku do stawiania jakichś serwerów, a raczej wszelkiego typu współpracujących ze sobą narzędzi do utrzymywania kodu, takich jak webpack wraz z wszelkimi pluginami do zrzucania supersetów arkuszy stylów (sass, less, etc.), supersetów JS, kodu ES6 na ES5 z uzupełnieniem nieistniejących funkcjonalności (typescript, babel, etc.) czy chociażby testowania napisanego kodu i wielu wielu innych rzeczy które w pracy webdeva są po prostu niezbędne.

W jakim kierunku się rozwijać? W epoce przemijających z tygodnia na tydzień frameworków, rzeczą podstawową którą na pewno warto znać to sam język, myślenie w nim i znajomość wzorców projektowych w jego kontekście. Znając na całkiem wysokim poziomie język żadna nowość w języku cię po prostu nie zaskoczy i wejdziesz w nią o wiele łatwiej niż znając tylko kilka narzędzi. Ciężko powiedzieć, który framework dzisiaj wyróżnia się wśród innych; najlepszą drogą będzie po prostu wejście w konkretny i próba zbudowania własnej aplikacji. Jeśli polubisz się z zestawem narzędzi i będziesz się z nim czuł dobrze to znalezienie pracy nie będzie aż tak dużym problemem. Jeśli żaden ci nie podpasuje to może skończysz tak jak ja - pisząc komponenty implementujące logikę aplikacji, które są bardzo mocno uniwersalne i napisane w czystym JS! :D
komentarz 18 marca 2017 przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
I to jest odpowiedź jaką chciałem uzyskać! Dziękuję! :D
+2 głosów
odpowiedź 18 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
MEAN wydaje się dobrym kierunkiem - warto znać frameworki backendowe i frontendowe. Jak się rozwijać - własne projekty, nie przepisywanie z tutoriali.
komentarz 18 marca 2017 przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
O tym nie słyszałem, dzięki! A jeśli chodzi o rozwijanie się to nie do końca mi o to chodziło w tym pytaniu. Też uważam że przepisywanie kodu jest nieco bez sensu ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,073 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2016 w JavaScript przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt
pytanie zadane 27 września 2019 w JavaScript przez OzonPo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 556 wizyt
pytanie zadane 29 września 2016 w JavaScript przez jonatan Początkujący (320 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...