• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Łączenie się z serwerem poza siecią domową

Object Storage Arubacloud
0 głosów
882 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez JKluseczka Obywatel (1,430 p.)
edycja 18 marca 2017 przez JKluseczka

No to tak:

mam serwera i klienta takiego jak tu http://blog.matthew.org.pl/2010/03/13/kurs-qt-czesc-7-tcp/ (czy bardziej tu https://github.com/matthewpl/qt7). Program działa po naprawieniu importów. Udaje mi się połączyć z loopbacka (127.0.0.1) i z sieci lokalnej (192.168.1.4), ale już z zewnątrz nie. Wiem, że takich problemów było miliony od razu mówię, że:

próbuję się połączyć na zewnętrzny adres mojego routera (np. 83.238.xxx.xx),

odblokowałem porty (korzystam z internetu i routera Netii):

odblokowałem porty (korzystam z ESETa 8, ale raczej tu nie problemu, bo po całkowitym wyłączeniu ochrony i zapory i tak nie działa):

dostaję błąd, dokładnie taki sam jak nie włączę serwera na localhoście:

udaje mi się pingować adres zewn. (jakby to miało jakieś znaczenie):

Jakieś pomysły? Jakiś program do testowania połączenia na wybranym odcinku? Jakieś brakujące informacje? Dziękuję z góry za każdą podpowiedź, rozwiązanie, czy komentarz.

/EDIT:

Po próbie połączenia z laptopa (w tej samej sieci) ESET blokował mi połączenie, ale wyłączenie ochrony i zapory pomogło. A z tego samego laptopa tylko przez inną sieć (hotspot na telefonie) mimo wyłączonego ESETa dostałem błąd "Connection time out.".

Bardzo dużo informacji jest w komentarzach pod odpowiedzią.

/EDIT:

Z wyników z multitracerouta  (zhttp://www.locaping.com/) wynikałoby, że serwery Netii nie chcą przepuścić pakietu dalej. Ale z tego co się orientuję to ping i traceroute działają na tym samym systemie (ICMP bodajże), więc może to jest tak, że Netia blokuje pakiety ICMP (w jedną stronę, bo u mnie ping i traceroute działa)

Jakby ktoś chciał testować to podaje ip: 83.238.236.61  (zrestartowałem router i mam inne ip, także nieaktualne :) )

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2017 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
czy ten serwer stoi w czyjejś sieci czy to taki vps wykupiony? Sprawdź czy masz odblokowane porty na serwerze. Z jakiego portu korzysta twoja apka?
komentarz 18 marca 2017 przez JKluseczka Obywatel (1,430 p.)
Próbowałem dyndns i nie działa... ehh...
komentarz 18 marca 2017 przez JKluseczka Obywatel (1,430 p.)
Ustawiłem regułę, którą masz na obrazku w temacie i chyba powinna działać, ale nie działa
komentarz 18 marca 2017 przez niezalogowany
Dlaczego miałby działać, skoro nie możesz się połączyć z serwerem wklepując adres IP? lol
komentarz 18 marca 2017 przez niezalogowany

Ustawiłem regułę, którą masz na obrazku w temacie i chyba powinna działać, ale nie działa

Pisałem zupełnie o czymś innym. Wyłącz na chwilę firewalla w routerze i sprawdź, czy zadziała.

komentarz 18 marca 2017 przez JKluseczka Obywatel (1,430 p.)
Wyłączyłem firewalla w netiaspocie i w esecie, ale i tak nie zadziałało. I ciągle nie pinguje mojego ip.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 395 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez pr0mil Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 409 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez KacperStachula Nowicjusz (190 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...