• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kopia sklepu internetowego na rynek zagraniczny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
184 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w Offtop przez spyniel Nowicjusz (240 p.)
Hej witam wszystkich.

Mam pytanie odnosnie sklepu internetowego za granica, a mianowice. JAk zrobic kopie sklepu na dany rynek zagraniczny?

Przykladowo mam sklep www.kowalski.pl i chce wejsc na rynek niemiecki majac oczywiscie niemieckie platnosci i wszyskto przetlumaczone na niemiecki z niemiecka waluta. Czy da sie to zrobic bezposrednio w sklepie www.kowalski.pl przykladowo dodajac zakladke DE ktora tlumaczy strone , ale jak z platnosciami czy mozna podpiac do tego Niemieckie platnosci? ( gdyz powiedzmy kazdy rynek ma swoje platnosci mobile itd czy platnosci karta kredytowa ktora jest obsugiwana tylko w danym kraju)

Czy jest potrzeba wykupienia domeny www.kowaslki.de na dany rynek w tym przypadku Niemcy i zduplikowac wszystko na ta druga domene i podpiac niemieckie platnosci?? , zlecic komus prowadzenie tego sklepu.  Tak , ze ktos jak zamawia w sklepie w Niemczech ( ten kto prowadzi sklep w niemczech nie ma towaru na stanie) to sklep www.kowalski.pl to widzi i wysyla towar , i ten kto prowadzi sklep w Niemczech ma od sprzedazy powiedzmy prowzje za prowadzenie sklepu i wszystkim co trzeba na tym rynku.

Bym byl wdziedzny za podpowiedz .

Znaja Panstwo moze kogos kto zna sie na robieniu takich kopi? Badz strony informacyjne na ten temat.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2017 przez e-wsparcie Obywatel (1,260 p.)
Większość oprogramowania sklepowego pozwala na dodanie kolejnych języków oraz charakterystycznych dla danego kraju waluty i systemów płatności :)
Na czym pracujesz? Czy może dopiero się rozglądasz i szukasz odpowiedniego rozwiązania?
komentarz 18 marca 2017 przez spyniel Nowicjusz (240 p.)
edycja 18 marca 2017 przez spyniel
Rozumiem czyli w tym sklepie www.kowalski.pl moge dodac jezyk DE(niemiecki) i jak klient zmieni na ten jezyk wszytsko bedzie w jego jezyku i waluta tez a system platnosci? Z tym systemem platnosci mam watpliwosc , rozumiem paypal , ale nie o to mi chodzi . Bo wdrazenie takich platnosci systemowych danego kraju wiaze sie z umowami , meldunkiem w danym kraju i kontem bankowym itd...

Dobrym przykladem chyba tutaj bedzie zalando.pl i zalando.de

ale tutaj domena sie zmienia z .pl na .de i ktos w tym kraju danym prowadzi ten sklep i wtedy moze podpiac platnosci i kuriera jakie obowiazuja w danym kraju??

Strona jest zbudowana na frameworkach
komentarz 19 marca 2017 przez e-wsparcie Obywatel (1,260 p.)
Czyli tworzysz cały system od początku?
Szukasz rozwiązań na poziomie oprogramowania czy na poziomie oraganizacji biznesu?
Klasyczny model sklepów zakładanych w Polsce to wersja językowa z możliwością dokonania płatności w walucie obcej (zwykle do wyboru) i międzynarodowy system płatności PayPal.
To ma być sklep dla miedzynarodowej firmy z oddziałami w kilku krajach, z miejscowymi rachunakami bankowymi, umowami z systemami płatności?
Najpierw trzeba określić co, potem jak. Dobrać rozwiązanie do potrzeb.
komentarz 19 marca 2017 przez spyniel Nowicjusz (240 p.)
Witam,

Dokladnie chce sie zoorientowac czy z plantosciami na dany rynek trzeba rozbudowywac sklep/oddzial w innym kraju...

Czy np. po kupnie domeny na dany kraj moge ja przekierowac na strone w Polsce pod zakladke jezykowa kraju gdzie ukaze sie strona w danym jezyku i walucie ?

Ale do tego sa potrzebne platnosci , ktore obowiazuja w danym kraju bo nie chodzi mi tutaj o paypal..tylko o np. przelewy24 i odpowiednik takiej firmy powiedzmy w Niemczech ..

Wiaze sie to z umowa i kontem bankowym, ale skoro ma sie domene i konto bankowe w Polsce nie powinno byc problemu...

Czy od technicznej strony jest to do zrobienia nie majac danego odddzialu w danym kraju czy jednak potrzeba jest zbudowania sklepu.oddzialu na dany kraj...?

Przepraszam za gramatyke , nie mam na chwile obecna polskich znakow

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,578 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2020 w Inne języki przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...