• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[c++] instalator programu c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
391 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w C i C++ przez Maciej Lewandowski Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry. Stworzyłem średnio zaawansowany program więc nie chce się nim chwalić ale dałem koledze do przetestowania i się okazało że u niego program się nie włącza i jest komunikat " (ścieżka do programu) nie jest prawidłową aplikacją systemu windows32 . I doszłem do wniosku że na jego komputerze brakuje bibliotek lub plików i chciałbym się dowiedzieć czego potrzebuje program do działania i w jaki sposób mógłbym zrobić instalator tak żeby program działał nie tylko na moim komputerze i żeby to nie wymagało zawsze mówienia "Żeby zadziałało zaktualizuj system"
komentarz 18 marca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Powiedz jeszcze, jak kompilowałeś, na jakim systemie, w jakim środowisku/kompilatorze.
komentarz 18 marca 2017 przez Maciej Lewandowski Nowicjusz (120 p.)
kompilowałem w visual studio 2017 rc w systemie windows 10pro 64bit program kompilowany  na 64bit i na 32bit

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 18 marca 2017 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Upewnij się, że nie dałeś koledze 64bitowej aplikacji do testowania na 32 bitowym systemie operacyjnym. Jeżeli tak to przebuduj program przy pomocy 32bitowego kompilatora.
Do wykrywania brakujących bibliotek polecam czysty Windows (może być uruchomiony w maszynie wirtualnej) i program Dependency Walker (http://www.dependencywalker.com/)
komentarz 18 marca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
(brak bibliotek prawdopodobnie nie byłby źródłem błędu "nie jest prawidłową aplikacją systemu windows32")

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,849 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 404 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w C i C++ przez cylo24 Początkujący (300 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...