• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mail i namierzanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Gość Nowicjusz (120 p.)
Mam pytanie czy jak podałam tylko jednej osobie maila , ale nigdy nie wysłałam żadnej wiadomości z tego maila do tej osoby i ona również nie wysłałam mi żadnej wiadomości. Pytanie moje czy może mnie tak namierzyć nie mając żadnej wiadomości ode mnie ,tylko adres e-mail???

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Jeśli Ty nie wysłałaś e-maila, to Twoje IP nie wyciekło, choć pewnie byłoby to i tak IP zewnętrzne, czyli ograniczone na przykład do miasta, a nie konkretnego adresu mieszkalnego. Natomiast jeśli używałaś tego maila na innych stronach/forach, to zawsze będzie to jakaś dodatkowa informacja na Twój temat. Inną sprawą jest to, że znając maila można spróbować włamać się na skrzynkę pocztową i dowiedzieć się sporo o właścicielu skrzynki. Jeśli to jest konto Google (Gmail), to możesz sobie sprawdzić historię ostatnich logowań na to konto. Z jakiego IP i z jakiego urządzenia.
komentarz 16 marca 2017 przez piotr12345 Użytkownik (520 p.)
wydaje mi się że moje rady i rady tego pana połączone razem pomogą ci bez wątpienia :)
komentarz 16 marca 2017 przez Gość Nowicjusz (120 p.)
Który z was jest bardziej obeznany w temacie
komentarz 16 marca 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Trudno stwierdzić, bo ja nie znam kolegi, a kolega nie zna mnie. Niemniej jednak nie wiem czemu tak panikujesz i o jakie dokładnie namierzenie Ci chodzi. Jeśli ta osoba Cię nie zna, a ma tylko Twój mail i będzie chciała Cię namierzyć, to może zrobić to tylko poprzez maila. Pada pytanie jak zdobył Twój mail? Mogłaś mu go przekazać np. na innym forum lub portalu społecznościowym, nawet jeśli to były fikcyjne konta, to jest już kolejna furtka.
komentarz 16 marca 2017 przez Gość Nowicjusz (120 p.)
Na forum dostał
komentarz 18 marca 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Powodzenia z atakami brute-froce na Gmaila :)
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2017 przez piotr12345 Użytkownik (520 p.)
Więc tak jak ktoś by chciał cię namierzyć to by zrobił to dawno ale aby to zrobić to trzeba być wykształconym informatykiem.   Ale tak ogólnie to jest to bardzo mało prawdopodobne.
komentarz 16 marca 2017 przez Gość Nowicjusz (120 p.)
Aha , powiem jeszcze że ten mail nie był z żadnym portalem społecznościowym powiązane w ten sposób że było zakładane na niego konto . Tylko raz go użyłam na forum ale to tyle
komentarz 16 marca 2017 przez piotr12345 Użytkownik (520 p.)

Więc nie miej obaw. Nic ci się złego nie stanie chyba że to informatyk z NASA laugh

komentarz 16 marca 2017 przez Gość Nowicjusz (120 p.)
Na prawdę nie mam czego się obawiać ??? Mówił mi że widział mój profil na fb że mnie znalazł , to była ściema tylko tak ?
komentarz 16 marca 2017 przez piotr12345 Użytkownik (520 p.)
100% ściema  sporo osób mówi mam twoje id bój się a tak naprawdę to gimbus który bawi się czyimś zmartwieniem :)
komentarz 16 marca 2017 przez Gość Nowicjusz (120 p.)
Obyś mówił prawdę ...

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez kry181 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 9 października 2023 w PHP przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...