• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domyślna ścieżka w terminalu Node.js

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,118 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2017 w JavaScript przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Jest jakiś sposób na zmianę ścieżki z jaką startuje terminal Node.js? Chodzi mi o to, że wszystkie projekty mam w jednym folderze na dysku D i nie chce mi się za każdym razem wklepywać np "D:", "cd projekty/projekt1" ;p

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jeśli mówimy o windowsie to zainstaluj konsole gita (git bash) będziesz mógł wtedy odpalać konsole klikając prawym przyciskiem myszki w folderze. Dodatkowo masz podpowiedzi po tabulatorze tak jak w linuchu ! :D
komentarz 16 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
No i polecam zapoznać się z technologią kontroli wersji GIT przy okazji ;)
komentarz 16 marca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Konsole gita mam zainstalowaną (i już dawno jestem z nim zapoznany ;) ), nigdy nie używałem opcji otwierania z katalogu.. tylko że w sumie to i tak oznacza przeklikiwanie katalogów co jest jeszcze wolniejsze ;) O uzupełnianiu tabem wiem ale nadal nie jest to dla mnie zbyt wydajne jeśli przy każdym otwarciu projektu robię to samo 2 razy ;p (jeden do odpalania programu przez npm drugi właśnie do gita).
komentarz 16 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Hmmm a jakie masz IDE ? może je trzeba zmienić ? ;) ja w swoim Visual Studio Code pod Ctrl + ~ mam odpalanie konsoli projektu w którym sie znajduje.

komentarz 16 marca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Właśnie już sobie ogarnąłem konsolę do Atoma po przesiadce z WebStorma (gdzie był domyślnie i nie było problemu ;p ) ale temat można uznać za nadal otwarty choć by z ciekawości.
komentarz 16 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
To może projekcik node i komendy dla NPM ? Lub lepiej pliczek .bat z poleceniem otwierania konsoli przypisany pod jakis skrór klawiaturowy dla systemu operacyjnego ?
komentarz 16 marca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)

To może projekcik node i komendy dla NPM ?

tzn? (btw npm to nie skrót ;p )

  Lub lepiej pliczek .bat z poleceniem otwierania konsoli przypisany pod jakis skrór klawiaturowy dla systemu operacyjnego ?

no to brzmi ciekawie, choćby dla zabawy będzie warto spróbować ;) 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez erugbypl Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 439 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w Mikrokontrolery przez argentrol Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2021 w C i C++ przez Michał Drożdżyński Początkujący (370 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,627 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...