• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aktualizacja Check Box w View / WPF -> MVVM

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
281 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2017 w C# przez PejtaM Użytkownik (550 p.)

Witam,

Jak odznaczyć CheckBox w View z poziomu kodu ? 
Mam w Data Grid listę: Osoba / samochod / czy wypozyczony(bool).
W Xaml mam bindowanie:

IsChecked="{Binding IsSelected, Mode=TwoWay, UpdateSourceTrigger=PropertyChanged}"

Do ViewModelu wczytuje bez problemu. Następnie mam oprogramowany Button "Wyloguj" i przy naciśnięciu chciałbym aby "zresetowało" wszystkie CheckBoxy. Czyli chcę ustawić ich wartości na false i dodatkowo chciałbym aby widok się "odświeżył". 

Zrobiłem to tak, że w metodzie naciśnięciu Buttona -> w foreachu ustawiłem dla wszystkich wierszy wartości IsSelected = false.
Dodam, że binduje do Properties z ustawionym OnPropertyChange() dlatego nie rozumiem tego, że View się nie "odświeża przy wologowaniu. Po ponownym zalogowaniu ChceckBoxy, które były wcześniej zaznaczone dalej są zaznaczone.

komentarz 15 marca 2017 przez PejtaM Użytkownik (550 p.)
Przyczyna banalna -> wystarczyło uworzenie nowego obiektu i przypisanie go do referecji ..

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 marca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Zrobiłem to tak, że w metodzie naciśnięciu Buttona -> w foreachu ustawiłem dla wszystkich wierszy wartości IsSelected = false. 
Dodam, że binduje do Properties z ustawionym OnPropertyChange() dlatego nie rozumiem tego, że View się nie "odświeża przy wologowaniu. Po ponownym zalogowaniu ChceckBoxy, które były wcześniej zaznaczone dalej są zaznaczone.

No zrobiłeś z poziomu kodu, więc w czym problem? 

Jeśli chcesz koniecznie z poziomu widoku, to możesz użyć komend.

komentarz 15 marca 2017 przez PejtaM Użytkownik (550 p.)
edycja 15 marca 2017 przez PejtaM
Ok zrobione, mój błąd wystarczyło stworzyć nowy obiekt.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2019 w C# przez DrajzleR Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2019 w C# przez DrajzleR Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2019 w C# przez MalwinaJ Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...