• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spadł laptop, zniszczona obudowa, gwarancja

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,134 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

Spadł mi jak byl podlaczony do ladowania i spadl od strony wtyczki wpiętej do laptopa i pękł plasik + gniazdo do ladowania sie w srodku wykrzywiło do góry, teraz pytanie czy gwarancja stracona jesli mialem wczesniej wade fabryczna a nie poszedlem z nim? I czy w serwisie moga mi to naprawic tak by sladu nie bylo? np obudowe wymienic jakos czy cos?

komentarz 15 marca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Teraz to juz tylko serwis zewnętrzny który to zrobi za połowę kwoty jaką powie serwis Asusa
komentarz 15 marca 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Tak.Tylko,serwis zewnętrzny naprawi,może i taniej ale w tym momencie utraci prawo do gwarancji.Jedyną gwarancją pozostanie,ta wystawiona przez serwis (ten zewnętrzny).

Ja bym porozmawiał z obsługą klienta,przedstawił problem.Później z jakimś rzetelnym serwisem.

Należy odpowiedzieć,ile czasu zostało do końca gwarancji na laptop?

Jeśli sporo np.1,5roku oddałbym go producentowi do naprawy.

Takie przemyślenia.Myślę że znajdzie się ktoś co może więcej doradzić.

Kłaniam się.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 marca 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć :)

Poczytaj warunki gwarancji.Nie sądzę by uszkodzenie mechaniczne urządzenia było objęte gwarancją.

Wiem że kiedy kupowałem laptopa synowi,dodatkowo opłaciłem ubezpieczenie laptopa.To właśnie ubezpieczenie miało zagwarantować naprawę a nawet wymianę uszkodzonego sprzętu.

"Dotrzyj myślami" do dnia zakupu laptopa.Kłaniam się.
komentarz 15 marca 2017 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Wiem to ubezpieczenie obejmuje szkody mechaniczne, a ja pytam czy trace gwarancje :P wiem ze za darmo mi go nie naprawia. A drugie pytanie to to czy da rade wymienic obudowe i czy droga taka sprawa by nie bylo śladów wypadku.
komentarz 15 marca 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Jeśli masz takie ubezpieczenie to zgłaszaj uszkodzenie laptopa.Chyba jest wymagane jakieś pisemko w stylu,co,kiedy i jak.Piszę to co pamiętam z rozmowy ze sprzedawcą.

a ja pytam czy trace gwarancje

Jeśli nadal obowiązuje gwarancja na sprzęt,to nie tracisz.Bo niby dlaczego?

Oczywiście uszkodzenia mechaniczne trzeba zapłacić.

I jeszcze jedna rzecz,znajdź dokument z warunkami gwarancji lub zadzwoń do obsługi klienta producenta laptopa.

Inna opcja.

Poproś w jakimś serwisie,by dokonano naprawy gwarancyjnej u producenta sprzętu.Powinni więcej doradzić ichyba lepiej pomogą niż ja teraz.Po prostu pogadaj z ludźmi.

Jak ładnie napisałeś "ślady wypadku" serwis producenta raczej dowie się o działaniach w strukturę urządzenia np.wymieniona obudowa.Możliwe że po oznaczeniach.W każdym razie nie liczyłbym na to,że się nie kapną.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,255 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez james30k Bywalec (2,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pawel82 Użytkownik (740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez fafa194 Początkujący (270 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...