• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wydajnością komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
235 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)

WItam,mam problem z wydajnością sytemu.Mam podejrzenie,że może to byc dysk.Po restarcie systemu przez klika , kilkanaście minut utrzymuję sie stan jak na zamieszczonym obrazku.Prcesy zmieniają sie co chwile (przepraszam za nieinformatyczny język).To printscrean po 5 minutach....

Macie jakis pomysł jak jak poradzić sobie z tym problemem? Mam na przykład problem przy graniu w SC2.Komputer jakby laguje a gram na najniższych ustawieniach.Z góry dziękuje za pomoc.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 marca 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
Może jakieś złośliwe oprogramowanie lub wymagający program jest uruchamiany przy starcie systemu. Wejdź w Menedżer zadań -> Uruchamianie i sprawdź czy nie ma tam czegoś niepożądanego.

Nie instalowałeś przypadkiem jakieś dziwnego oprogramowania w ostatnim czasie?
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2017 przez niezalogowany

Z suportu Microsoftu:

Można otworzyć Menedżera zadań, naciskając Ctrl + Alt + Del. Następnie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na tym procesie i kliknij "zadanie End", aby zatrzymać ten proces. Zapewnić, aby zainstalować wszystkie aktualizacje i również zaktualizować wszystkie sterowniki urządzeń w Menedżerze urządzeń.

Ponadto, można uruchomić komputer w czystym stanie rozruchowym i sprawdź, czy problem nadal występuje. Podczas uruchamiania systemu Microsoft Windows zazwyczaj istnieje kilka programów, uruchamianych w tle, które mogą kolidować z programem. Programy te mogą obejmować programy antywirusowe i narzędzia systemowe. Podczas wykonywania procedury czystego rozruchu powoduje, że te programy nie uruchamiają się automatycznie.

Jak rozwiązać problem przez wykonanie czystego rozruchu w systemie Windows: (dotyczy systemów Windows 10) http://support.microsoft.com/kb/929135~~HEAD=pobj

Uwaga: Po zakończeniu rozwiązywania problemów, wykonaj kroki opisane w sekcji "Jak zresetować komputer, aby uruchomić jak zwykle po rozwiązywaniu problemów z czystego rozruchu" w artykule, aby uruchomić do normalnego uruchamiania. 

(Źrodło:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/why-service-host-local-system-network-restricted/e86ce34c-90bb-49f9-80ca-70db30b5d668)

0 głosów
odpowiedź 15 marca 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Witam :)

Odniosę się do tego.

Mam podejrzenie,że może to byc dysk.

Sprawdź dysk wstępnie np.programem HD Tune,ale tą dokładniejszą opcją (nie quick scan).

Jeśli będzie ok.zinteresuj się komentarzami kolegów.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 930 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez TurboSpencer Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez YamiHF Początkujący (250 p.)

92,678 zapytań

141,582 odpowiedzi

320,061 komentarzy

62,039 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...