• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z uruchomieniem pliku .exe gry 2D

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
687 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2015 w C i C++ przez majkkel Użytkownik (530 p.)
zamknięte 26 maja 2015 przez majkkel
Witam.

Napisałem właśnie swoją pierwszą grę i chciałem odpalić ją poprzez plik .exe. Gra jest napisana w C++ z wykorzystaniem SFML, wyświetlana jest jako jedno okno klasy RenderWindow. Po uruchomieniu aplikacji okno włącza się i od razu wyłącza ( idealnie tak samo jak w okienku konsolowym gdy nie użyjemy _getch() ). Dodam że do tej pory uruchamiałem aplikację podczas kompilacji ( w Visual Studio używałem F5 ) i wszystko działało jak należy, a tutaj klops. Może ktoś wie na czym polega mój problem.
komentarz zamknięcia: Problem sam się rozwiązał

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Masz w kodzie tą pętlę ?

while(window.isOpen())

Bez niej program kończy się w ułamku sekundy
komentarz 26 maja 2015 przez majkkel Użytkownik (530 p.)
Tak mam taką pętlę a w niej cały właściwy kod aplikacji ( sprawdzanie zdarzeń, wyświetlanie spritów...)

Pytanie brzmi dlaczego w edytorze wszystko działa tak jak powinno, a gdy uruchamiam plik .exe coś nie pyka. Tak jakby kod nie został w 100% skompilowany czy cos ?
komentarz 26 maja 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
To nie rozumiem dlaczego program się zamyka... To jest pętla nieskończona, więc program powinien być w niej uwięziony...
komentarz 26 maja 2015 przez Adam Knie Mądrala (5,650 p.)
Jeśli uruchomisz .exe przez CMD, wywala jakieś info?
komentarz 26 maja 2015 przez majkkel Użytkownik (530 p.)

No mogę dla ścisłości podesłać kod, ale jest on póki co bardzo prymitywny xD

http://speedy.sh/aPDmb/main.cpp

Wszystko jest w tym pliku, wiem że jest długi, ale narazie zależy mi na funkcjonalności :)

komentarz 26 maja 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Masz plik arial.ttf w folderze z plikiem .exe ?
komentarz 26 maja 2015 przez majkkel Użytkownik (530 p.)
Tak mam plik z czcionką i folder z obrazkami też jest w tym samym miejscu.
komentarz 26 maja 2015 przez majkkel Użytkownik (530 p.)
Problemu już nie ma. Rozwiązałem go w ten sposób:

Menu Start -> Uruchom ponownie

ahaha, tak jest klasyczny restart systemu (rozwiązanie zaiste w stylu informatyka).

Po restarcie uruchomiłem edytor, skompilowałem program jeszce raz i ta dam już działa.

Dzięki za poświęcony czas !

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 366 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w C i C++ przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w C i C++ przez patryk16 Obywatel (1,080 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...