• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Telefon Samsung Galaxy S II nie włącza się

Object Storage Arubacloud
+1 głos
15,572 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2015 w Urządzenia mobilne przez Rahim Początkujący (360 p.)

Witam,

jestem (a w zasazie byłem do dzisiaj) szczęsliwym posiadaczem jakże popularnego Samsunga Galaxy S2 (I9100). 

Już mówię w czym problem. Zacznę od samego początku. Telefon jest zrootowany, ma system Android 4.4.4 na Cyanogenmodzie. Dziś podczas normalnego użytkowania Internetu, telefon się wyłączył i zaczął ponownie włączać. Wielokrotnie się mu to zdarzało w przeszłości, w ogóle strasznie szybko się nagrzewał, bateria też miała jakieś schizy (pokazywała np. 70% a po restarcie już tylko 15%). Dziś jednak mój telefonik się nie włączył. Etap uruchamiania zatrymał się na:

Po dłuższym czasie nieuruchamiania się, wyjąłem baterię i sprobowałem jeszcze raz włączyć telefon. Tym razem ten etap przeszedł a uruchamianie zatrzymało się na tym:

Znów jakieś 5 minut czekania i nic, kolejna próba. W 2-3 próbach telefon w ogóle nie reaguje na przycisk włączania. Tak jakby bateria była całkowicie pusta. Po podłączeniu do ładowarki również nic się nie dzieje (ładowarka sprawna). Telefon lekko się nagrzewa gdy jest podłączony do zasilania przez łądowarkę.

Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie w czym on tkwi to proszę o pomoc. Podejżewam że bateria już po prostu umarła śmiercią naturalną, ale chcę mieć pewność czy warto w nią inwestować. Z góry dziękuję  :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Nie znam się na tym ale faktycznie wygląda na to że bateria sprawia figle
+1 głos
odpowiedź 26 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
To ze telefony na Cyanogenmodzie pobierają wiecej prądu kazdy tak ma . A co do niewłączenia sie telefonu to najprawdopodobniej Bootlop.Poszukaj na stronie XDA developers powinna byc jakas rada .Ale mi sie wydaje ze wychodzi na to że trzeba bedzie na nowo instalowac system
komentarz 26 maja 2015 przez Rahim Początkujący (360 p.)
Ale jak moge zainstalować nowy system skoro on w ogóle mi sie nie wlacza. Ni jak nie moge przywrócić go do życia. Ale dziekuje za odpowiedzi
komentarz 26 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
musisz wgrac orginalne oprogramowanie od Samsunga

tutaj masz

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9100/

system wgrywasz odninem po podłączeniu telefonu do komputera tak jak tutaj na filmie.

Wchodzisz w recovery i jak na tym filmie wgrywasz system.

https://www.youtube.com/watch?v=Gqp69v68WVU

link do odina

http://odindownload.com/
+1 głos
odpowiedź 26 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
sorki nie zauważeylem ze on sie wogule nie wlacza myslalem ze ciągle ci stoi na samsungu a baterie sie opłaca kupic

http://allegro.pl/oryginalna-bateria-samsung-galaxy-s2-plus-i9100-i5067299071.html
komentarz 26 maja 2015 przez Rahim Początkujący (360 p.)
Jasne dzieki za zainteresowanie :)
komentarz 27 maja 2015 przez Rahim Początkujący (360 p.)
Niestety bateria jest w pełni sprawna, obstawiam więc że to coś z panelem zasilającym lub płytą główną
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Cześć, na chwilę obecną sam posiadam Samsunga Galaxy SII i pewnego razu miałem podobną sytuację, że sam się wyłączył, w trakcie kiedy bateria miała jeszcze około 50% energii, kiedy chciałem go włączyć wyświetlał mi się migający znak żółtego trójkąta z wykrzyknikiem (taki jak na Twoim zdjęciu), usiłowałem też kilka razy go włączyć, bezskutecznie... Wyjąłem z niego baterie, odłozyłem telefon i baterie na półkę , karte sim przerzuciłem do starego telefonu...
Po jakichś 4-5 dniach, zrezygnowany, od niechcenia postanowilem ponownie go odpalić, nie wkładałem karty sim, włożyłem jedynie baterię i o dziwo włączył się... Sytuacja ta miała miejsce przeszło rok temu, od tamtej pory nie miałem więcej podobnych akcji... Wyłącz dziada, daj mu czasu troszkę więcej, do stracenia nic nie ma, a po co od razu zaczynać przy nim grzebać...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2016 w Urządzenia mobilne przez Mac-bet Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 699 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...