• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? - PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
435 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Proszek73 Obywatel (1,140 p.)

Cześć, 

Moje pytanie jest takie: Czy system logowania na if'ach (7 użytkowników) będzie w miarę bezpieczny?

Jak dla mnie nie ma sensu robić baz danych dla kilku użytkowników, czy ewentualnie jest coś co mogłbym w jakiś sposób zabezpieczyć (jeżeli w ogóle jest tu co zabezpieczyć)?

Z góry dziękismiley

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 marca 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
wybrane 19 marca 2017 przez Proszek73
 
Najlepsza
Są różne systemy autoryzacji. Dla logowania nie musisz używać skomplikowanych konstrukcji i wystarczy, że twój system logowania będzie się opierał na 2 warunkach. Czy dany user istnieje i czy wpisane hasło jest zgodne.

przykład przy użyciu sesji i activerecord jako layer do bazy danych https://github.com/xandros15/aigisu/blob/new-system/src/Components/Auth/SessionAuth.php

Dodatkowo możesz poczytać o Basic Auth i Oauth.
komentarz 13 marca 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
a coś z DataMapperem?

Czekaj czekaj coś prostego..

Co ty w tym kodzie :D

Ach no dobra..

Może zadziała (✌ ゚ ∀ ゚)☞
komentarz 13 marca 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
To ty tu jesteś od mapowania w Symfony :D
komentarz 19 marca 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
xandros może przesiądź się na ruby. Nikt Ci nie będzie mówił że bezpieczniej, łatwiej i lepiej jest użyć data maperów bo w ruby po prostu jest tylko AR...
komentarz 19 marca 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

Ech... może snikersa?

Już wiem, użyje mongoDB i nie będzie zgrzytów. Ale pewnie jakiś zapalony futurysta już wymyślił layera do tego, aby użyć doktryny z mongoDB, czy tam z Cassandrą. 

Stajecie się po prostu irytujący, a kłótnie, co jest lepsze, symfony czy laravel możecie zostawić sobie w gronie phpersow, czy tam na laracascie, zależnie do którego obozu należycie. ( https://www.youtube.com/watch?v=DuB6UjEsY_Y )

PS do rozwiązania mojego problemu wystarczył Access Record. Jak będę potrzebował i będę miał czas, to przepiszę aplikację pod Data Mapper.

I tak, wiem, da się to lepiej napisać (przenieść instancje usera jako obiekt Identify) nawet używając Access Recordów.

1
komentarz 19 marca 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Polecasz ludziom Active Record, niezależnie od tego jak to argumentujesz jest to kiepskie i przez to będziesz szkodzić im. Przestań to robić i szkódź sobie samemu, ale nie siej krzywdy innym.

Nie poruszyłem w ogóle tematu frameworków, sam go tknąłeś.
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Nie gdzie niby by było zapisane haslo i login

jeżeli w ogóle jest tu co zabezpieczyć

 po co robić system logowania jak nie ma co zabezpieczać 

w jakim to celu byś zrobił  wyjaśnij  do czego on ci jest potrzebny 

1
komentarz 13 marca 2017 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
wydaje mi się że chodzi o system zabezpieczeń dla ifów, a pewnie jakiś system zarządzania serwerem
komentarz 13 marca 2017 przez Proszek73 Obywatel (1,140 p.)
Generalnie chodzi o to żeby dostęp do kilku informacji miały zalogowane osoby
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Tworzę aplikację z wykorzystaniem technologii webowych, która ma działać lokalnie na komputerze użytkownika, ewentualnie wewnątrz sieci lokalnej, np. w szkolnej klasie. Aplikacja zbiera dane o użytkownikach i zawiera panel administratora, który wyświetla pewne statystyki, np. liczbę zdobytych punktów. Ponieważ to wszystko działa lokalnie, to dane o użytkownikach oraz dane konfiguracyjne (m.in. hasło do panelu administratora) przechowuję w plikach tekstowych. Zwykle po wykonaniu zadania w panelu administratora będzie można wyczyścić plik przechowujący dane statystyczne (dane żyjące krótko). To jest jeden z przykładów, gdzie nie widzę sensu podpinania bazy danych, a przeglądarka internetowa pełni rolę interface'u oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Dzięki takiemu rozwiązaniu w przyszłości pozostaje mi już tylko jeden krok do przerobienia programu na aplikację webową.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2018 w PHP przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 514 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,415 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...