• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VirtualBox - internet

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,498 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Zainstalowałem Windows XP 64bit Pro i chce zeby byl tam internet i na moim laptopie wszystko próbowałem zmieniać i caly czas go brakuje powie mi ktoś jak to skonfigurowac? Szukalem w internecie dużo ale też nie działa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 marca 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Ja też chciałbym mieć złotą górę szukałem na internecie jak to zrobić ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Tak dla żartu.

Jak odtworzysz Virtual Box-a to dajesz File->Network z lewej strony masz menu  tam może nie masz dodanej karty.

Druga sprawa zobacz czy masz w centrum sieci  kartę sieciową  virtual box-a.

Kwestia ostatnia masz połączenie statyczne czy dynamiczne
komentarz 13 marca 2017 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

Skoro zartujesz ze to pikusna sprawa i google moglo mi pomoc a nie zrobilo tego wiec zademonstruj co potrafisz :D. Zartuje :P

Mam internet mobilny nie jestem pewien czy tam sie zmienia IP ale chyba tak

komentarz 14 marca 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Zacznę od tego  że jest wykrywalna karta przez virtual box-a .Już jak pisałem sprawdź w ustawieniach  karty sieciowej  jak masz:

- czy masz zaznaczone automatyczne pobieranie adresu IP,

- czy masz wpisane statyczny adres IP,

Sprawdź w zainstalowanym systemie XP-64bit czy nie masz czasem jakiś nie doinstalowanych sterowników

Panel sterowania->menadżer urządzeń  i tutaj sprawdź czy nie występuje żółty wykrzyknik (jeśli by występował to oznacza to że karta nie posiada sterowników, lub  sterowniki są nieaktualne)

Ostatnią opcją będzie zainstalowanie innego systemu na tym virtual box-ie i przetestowanie czy też jest problem z siecią,
komentarz 15 marca 2017 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

U mnie w systemie

wirtualny system:

wirtualny system: pinguje ale nie ma internetu w wyszukiwarce

zara bede instalowal inny system i testowal na win8 czy tam tez bd problem

komentarz 15 marca 2017 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Dziala na win8 a na XP nie, wina moze byc sterownikow? Co jesli pinguje w cmd strony ale wejsc przegladarka juz nie moze?
komentarz 15 marca 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Ściągnij sterownik i wrzuć go do virtual-box-a  i spróbuj go zainstalować

https://downloadcenter.intel.com/product/50485/Intel-PRO-1000-MT-Desktop-Adapter

Czasami sterowniki idą od innej wersji systemu.

oczywiście jak odpalasz virtual-box-a to  na win XP 64bit

https://downloadcenter.intel.com/product/50485/Intel-PRO-1000-MT-Desktop-Adapter

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 137 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 322 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,556 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...