• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc przy refaktoryzacji kodu aplikacji desktopowej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
155 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2017 w Java przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)
edycja 26 marca 2017 przez plkpiotr

Aktualnie piszę aplikację okienkową z użyciem AWT/Swing pod środowiskiem Eclipse. Ma to być prosty symulator piłkarski (mecz w roli trenera, seria rzutów karnych, zarządzanie drużynami, edycja zawodników, odczyt i zapis do pliku). Podkreślone funkcje zostały praktycznie ukończone.

Chciałbym poprosić o rady dotyczące tego co w kodzie mogę poprawić, co należało by zmienić, o jakich rzeczach typowych dla Javy powinienem się dowiedzieć, aby kod był bardziej solidny. Nie mam tak naprawdę kogo zapytać, stąd kieruję się na forum. Dotychczas programowałem tylko w C, C++ i Matlabie, co wynika z kierunku studiów i zdaję sobie sprawę, że kod/repozytorium może wyglądać bardzo nieprofesjonalnie, jednak proszę o spojrzenie życzliwym okiem i pomoc w wypunktowaniu co powinienem zmodyfikować, aby nie popełniać tych samych błędów przy rozwoju aplikacji ; )

Link do repozytorium z projektem: Github - Java - Beniaminek

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 marca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
wybrane 29 kwietnia 2017 przez plkpiotr
komentarz 13 marca 2017 przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)
edycja 13 marca 2017 przez plkpiotr

Dziękuję : )
Te długie nazwy rzeczywiście bez potrzeby wydłużały kod... Chyba niepotrzebnie broniłem się przed tworzeniem nowych obiektów.
Z nową linią na końcu pliku miałem problem, był konflikt pomiędzy odczytem (bez nowej linii - co wynika z pętli), a zapisem (chodziło o niezgodność formatowania lub właśnie niepotrzebnie dodawana linijka). Wniosek: Do poprawy ; )

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2017 w C i C++ przez ciamciam Początkujący (350 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 287 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2016 w Nasze projekty przez chomek Gaduła (4,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 406 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Java przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...