• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skok w grze na Unity

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,458 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w C# przez Piotr Radziwon Początkujący (330 p.)
zamknięte 16 marca 2017 przez Piotr Radziwon
(Unity, C#)

Cześć,

Zaczynam robić projekt na studia - jeszcze nie praca inżynierska ale zależy mi na tym tak samo. Chce stworzyć grę 2D o mechanice zbliżonej do Mario. Mam obecnie problem ze skokiem postaci. Postać skacze dwojako. Gdy stoi w miejscu i po prostu kliknę spację postać jakby miała nad głową sufit i nie chce się wybić (zmiana Graviti Scale nic nie daje w tym przypadku), natomiast w trakcie biegu zmiana siły skoku jak i Graviti Scale jest widoczna. Korzystałem z poradnika jaki był zamieszczony swego czasu w CD-Action. Dodatkowo mam problem z animacją skoku - jeżeli skoczy nisko to animacja wykonuje się i tak cała tzn. animacja spadania trwa nawet gdy wyląduje. Poniżej zamieszczam skrypt poruszania jak na razie jedyny w całej grze:

http://pastebin.com/HbsgvW7d
komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany. Odpowiedź jest w moim komentarzu
1
komentarz 13 marca 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Nie wiem jak to jest z gotowymi funkcjami, ale możesz zrobić, że obiekty zmieniają swoje położenie na ekranie poprzez przesuwanie się np o 1 w dół co 10ms do jakiegoś poziomu. W przypadku naciśnienia spacji na chwilę się ci ta grawitacja wyłączy, a obiekt dany ci się będzie poruszał do góry do jakiegoś momentu albo np. przez jakiś czas.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 marca 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę na silniku Unity i masz problemy z "podstawowymi" mechanizmami w grze, to polecam sięgnąć po jakiś kurs. Na YouTube jest tego pełno, a robiąc z prowadzącym tutorial nauczysz się lepiej. Nie przedłużając, w tym poradniku znajdziesz swoje rozwiązanie (a przynajmniej mam taką nadzieję):

https://m.youtube.com/watch?v=86Bgt--Ww7w

Powodzenia
0 głosów
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2017 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
Bardzo lekko związane z tematem.

Na tej prelekcji są poruszane ogólne tematy związane z programowaniem skoków postaci, możesz rzucić okiem: https://www.youtube.com/watch?v=hG9SzQxaCm8.
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2017 przez Piotr Radziwon Początkujący (330 p.)
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zauważyłem, że to kłóciło się jakoś z AddForce i Triggerem pod nogami który sprawdzał czy gracz stoi na ziemi, nie wiem co prawda jak to by rozwiązać ale zastosowałem zwykłe "m_Rigidbody.velocity = new Vector2(0, m_JumpForce);" I działa w stopniu zadowalającym. Tak więc temat zostawię jeszcze do 14-03, jakby ktoś znał odpowiedź jakby naprawić by działało z AddForce ale wszystkim dziękuję za cierpliwość do nowicjusza i wszelką pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,521 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w OpenGL, Unity przez Mikusbombro Użytkownik (990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,337 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w OpenGL, Unity przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 681 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2021 w C# przez The_xeenq Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...