• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zawieszanie Windowsa 10 bez BSOD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
148 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)

Cześć, 

po przesiadce na Windowsa 10 z Windowsa 7 przy dłuższym graniu na przykład w GTA V system wywala się. Po prostu zawiesza się komputer - jedynym wyjściem jest reset. Przy ostatnim takim incydencie zapisałem dane z HWmonitora: 

tutaj

A takie coś na zasilaczu jest, pomyślałem że zrobię zdjęcie:

tutaj

Myślę, że na screenie z HWmonitora dobrze widać jakie mam komponenty.

 

Dodam, że testowałem już dysk (HD tune) i ram za pomocą Windowsowskiego jak i Linuxowego memtesta.

komentarz 14 marca 2017 przez niezalogowany
Zrób w HWM rejestrację pomiarów zanim włączysz grę. Można ustawić, żeby zapisywał wszystko do pliku csv i tam będą zapisywane wskazania na bieżąco. Podzespoły komputera szybko nabierają temperatury, ale jak nie są w "stresie" to układy chłodzenia zbijają temperaturę błyskawicznie.
komentarz 15 marca 2017 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Czyli może na chwilę być jakaś duża temperatura, że Windows postanowi się zawiesić?

Na razie nie mam czasu na sprawdzenie tego, ale w weekend się odezwę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 marca 2017 przez Menma Nowicjusz (240 p.)
Hej.

Robiłeś OC procesora?
komentarz 18 marca 2017 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Próbowałem raz ale nie zakończyło się to dobrze - co chwila crash, więc mam fabryczny 3.9 ghz.
komentarz 18 marca 2017 przez Menma Nowicjusz (240 p.)
Dawno temu robiłeś to OC?  Od jak dawna masz te crashe? Zrób bencha OCCT i daj ss jak by jakieś błędy były
komentarz 18 marca 2017 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
edycja 18 marca 2017 przez C☺ndzi
Crashe mam odkąd zaktualizowałem do Win10, ale chyba ta zabawa z OC była przed aktualizacją. Zaraz zrobię tego bencha.
komentarz 18 marca 2017 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Niestety (albo i stety), brak błędów.
komentarz 18 marca 2017 przez Menma Nowicjusz (240 p.)
Na początku myślałem że masz błędy na rdzeniach:/ ram sprawdzałeś dysk też, skoro zasilacz i proc jest ok to teraz grafa. 3dmark lub furmark

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Dominik Grasza Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 367 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 425 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez maxo124 Nowicjusz (210 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...