• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jaki Linux pod AMD A6-6310 APU ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,556 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Artur << 1996 Nowicjusz (150 p.)
Witam czy istnieje Linux  który dobrze pracuje na procesorach AMD ? chodzi płynnie i pozwala na konfortową prace ? Aktualnie posiadam laptop z AMD A6-6310 APU  i chciałbym zainstalować Linuxa ale póki co Debian ,Mint i Ubuntu odpadają strasznie zwalniają a może trzeba jakoś zoptymalizować system pod ten procesor ? z góry dziękuje za pomoc
komentarz 12 marca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Masz jak największą rację, mimo że linux to te wszystkie dystrybucje są ciężkie, oczywiście nie to co windows, ale i tak. Kumpel sobie archa dostosowywał, tak by to chodziło jak najszybciej, bo jest jedną z lżejszych dystrybucji. Mnie nie chce się  bawić, ale jak bym miał tak jakąś tam wiedzę to czemu by nie... Bardzo dobre pytanie.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 marca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Zadaj sobie inne pytanie. Nie "jaka dystrybucja?", tylko "jakie środowisko graficzne".

Jeżeli poszukujesz lekkiego środowiska, możesz zainstalować: XFCE, MATE, LXDE lub inne lekkie. Możesz też w ogóle zrezygnować z posiadania pełnego środowiska graficznego, możesz też używać jakiegoś lekkiego menedżera okien. Aczkolwiek jestem prawie pewien, że na takim LXDE komputer będzie działal Ci dosyć płynnie. Środowisko to dostępne jest na przykład w Lubuntu.

A tak na przyszłość: podaj zawsze więcej parametrów komputera, sam procesor za dużo nam nie powie :)
1
komentarz 12 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Lubuntu, PuppyLinux i inne lekkie - działa to bez problemu nawet na virtualboxie
0 głosów
odpowiedź 12 marca 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
> chciałbym zainstalować Linuxa ale póki co Debian ,Mint i Ubuntu odpadają strasznie zwalniają

oryginalny debian Ci zwalnia? To coś tam zainstalował? KDE?

Ogólnie ja polecam używać dystrbucji niezależnych:

https://distrowatch.com/search.php?ostype=All&category=All&origin=All&basedon=Independent&notbasedon=None&desktop=All&architecture=All&package=All&rolling=All&isosize=All&netinstall=All&language=All&status=Active#simple

są niczym klocki z których potem składamy sobie aplikacje pod siebie. Dystrbucje może i są łatwiejsze w obsłudze ale masz w nich więcej śmieci co dla słabszego kompa jest niezbyt dobre. Co do środowiska graficznego, polecam i używam LXDE.
komentarz 12 marca 2017 przez Artur << 1996 Nowicjusz (150 p.)
Debian dokładnie wheezy na gnome 3 strasznie wolno chodził laptop to dokładnie Toshiba Satellite C75D-B7260 aktualnie używam opensuse 13.2 działa względnie dobrze też jest na gnome 3 ale czasem bez powodu procesor zaczyna mocno pracować co spowalnia  system a momentami zacina sie i nagle restartuje  laptop w miarę nowy ma dopiero rok wszystkie podzespoły w porządku żadnych uszkodzeń mechanicznych ani logicznych kiedy doinstalowałem LXDE to komputer zwolnił jeszcze bardziej więc wróciłem do starych ustawień może coś robię nie tak ? może trzeba to jakoś skonfigurować coś po zmieniać ustawić ?? może ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić ?
komentarz 12 marca 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
>kiedy doinstalowałem LXDE to komputer zwolnił jeszcze bardziej

echh, no własnie doinstalowałeś a nie odinstalowałeś gnome 3... który nawiasem mówiąc, u mnie nie działa (zawsze tryb awaryjny).

skasuj gnome i zostaw sam lxde

https://pl.wikibooks.org/wiki/Debian_-_uniwersalna_instalacja/Wyb%C3%B3r_%C5%9Brodowiska_graficznego

i kto normalny używa jeszcze wheezy? Jessie jest aktualnie wersją stabilną, ja używam testowej i hula wszystko dobrze.
0 głosów
odpowiedź 12 marca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 12 marca 2017 przez jpacanowski

Polecam, bo używam, Debiana z Xfce
http://ftp.acc.umu.se/debian-cd/8.7.1/amd64/iso-cd/

Następnym razem nie pytaj jaki Linux, bo Linux jest tylko jeden, tylko jaka dystrybucja, albo jakie środowisko graficzne.

Aż mi się nie chce wierzyć, że te środowiska graficzne są tak ociężałe. Przecież masz całkiem porządny procesor, i to czterordzeniowy. A czy w Ubuntu instalowałeś sterowniki do swojej karty graficznej?

komentarz 12 marca 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
"Aż mi się nie chce wierzyć, że te środowiska graficzne są tak ociężałe. Przecież masz całkiem porządny procesor, i to czterordzeniowy"

Ktoś całkiem leje na optymalizacje z góry... ;)

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 179 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Paweł Kieryk Początkujący (450 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zosia Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...