• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie na programowanie

Object Storage Arubacloud
–1 głos
341 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w C i C++ przez mymuen Nowicjusz (120 p.)
edycja 11 marca 2017 przez mymuen
Witam, jestem w 1 technikum informatycznego, dopiero zaczynam swoją przygodę z programowaniem. Oczywiście zajęcia z programowania w szkole mamy tylko raz w tygodniu i wolno idzie nam przerabianie tematu + nauczyciel nie potrafi wyjaśnić większości kwestii związanych z zadaniami. Do tej pory sobie radziłem, ponieważ sam uczę się programowania w domu, jednak jednego zadania nie jestem w stanie zrobić.

Mamy napisać program, który po podaniu jakiejś wartości całkowitej wypisze jej składniki na takiej zasadzie

powiedzmy że podana liczba to 247
program ma wyświetlić:

100 - 2
50 - 0
20 - 2
2 - 3
1 - 1

Kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać, powiem tylko że jesteśmy przy instrukcji wyboru switch case co nie jest dla mnie jakoś szczególnie trudne, po prostu nie wiem jak napisać ten program i proszę o jakieś wskazówki :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2017 przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
Jeśli są z góry ustawione składniki, tj. 100, 50, 20, 2, 1, to można po prostu zastosować dzielenie, a z reszty dzielenia do następnego mniejszego składnika.
komentarz 11 marca 2017 przez mymuen Nowicjusz (120 p.)
oo dzięki :) oświeciłeś mnie, przecież to banalne!
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Z twojej wypowiedzi wynika, że chcesz rozbić liczbę na czynniki (składniki) pierwsze.

http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Wst%C4%99p_do_programowania/Rekursja/%C4%86wiczenia#Zadanie_6_.28Suma_sk.C5.82adnik.C3.B3w.29

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 443 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,634 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2017 w C i C++ przez kakola3 Początkujący (270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,089 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2017 w C i C++ przez kakola3 Początkujący (270 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...