• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słownik pojęć z drukarek

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
349 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Promcio Użytkownik (690 p.)
Mam pytanie co może znajdować się w słowniki pojęć z drukarkami? Proszę o pomoc

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
wybrane 11 marca 2017 przez Promcio
 
Najlepsza
Co to jest w ogole drukarka, rodzaje drukarek (atramentowa, laserowa itp, ktora do czego lepiej lub gorzej sie nadaje), tusz, toner, glowica, rodzaje podlaczen. W sumie to nie wiem co wiecej, bo az tak na drukarkach sie nie znam.
1
komentarz 11 marca 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Budowa, zasada działania
1
komentarz 14 marca 2017 przez niezalogowany
Do tego dodałbym może jeszcze:

-co to jest System stałego zasilania atramentem;

-do rodzajów drukarek (o których poprzednik wspomniał) dodałbym jeszcze all-for-one, czyli taka która ma ksero,drukarkę i skaner;

-co to jest dpi
komentarz 15 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Cenna uwaga o dpi! 

dodałbym jeszcze all-for-one, czyli taka która ma ksero,drukarkę i skaner

tylko czy to bedzie jeszcze wtedy "drukarka".

Oczywiscie w takim slowniku, wedlug mnie, nie powinno zabraknac informacji ze drukarka moze byc elementem urzadzenia wielofunkcyjnego.

1
komentarz 15 marca 2017 przez niezalogowany
Tak będzie drukarką według mnie. Zobacz sobie przykładowo na HP photosmart plus Plus e-All-in-One Printer Series- B210. Już w samej nazwie jest że All-in-One. I teraz takie urządzenie wielofunkcyjne już bardziej w modzie niż sama drukarka (dotyczy to drukarek atramentowych). Natomiast drukarki laserowe przeważnie oferują jedynie drukowanie. A ceny urządzeń wielofunkcyjnych nie są aż tak wygórowane.

Fakt drukarka jakby patrząc jest jedną z opcji oferowanych w urządzeniu wielofunkcyjnym, gdyż takie urządzenie nawet nie potrzebuje komunikacji z komputerem, mając opcje podłączenia do sieci, czy wejścia USB czy WiFi pozwalając z telefonu drukować.

A jeżeli byś chciał, jak znajdę, miałem gazetę o drukarkach, wadach, zaletach itd. to ewentualnie mogę ci ją zeskanować (ale nie gwarantuje że znajdę).
komentarz 15 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Wydaje mi się ze stosujesz trochę zły podział, tzn. jeśli mówi się o drukarce atramentowej, laserowej, czy igłowej jest tutaj przede wszystkim na myśli sposób w jaki drukarka tworzy drukowany obraz, a nie o to co oferuje dane urządzenie (drukarka laserowa czy atramentowa oferują dokładnie to samo tzn. drukowanie, ale sposób w jaki to robią jest zupełnie inny i o to chodzi w podziale na rodzaje drukarek).

A jeżeli byś chciał, jak znajdę, miałem gazetę o drukarkach, wadach, zaletach itd. to ewentualnie mogę ci ją zeskanować

Jeśli to do mnie, to nie, nie kłopocz się.

komentarz 15 marca 2017 przez niezalogowany
masz rację :)
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2018 przez wasylka Nowicjusz (140 p.)

O rodzajach drukarek dowiesz się tutaj :)

komentarz 24 stycznia 2019 przez mileg Nowicjusz (100 p.)

Hej! Jeśli zależy Ci na tym aby wyszczególnić typy drukarek, to dobrze jest wejść na jakąś stronę, gdzie są one sprzedawane czy wynajmowane. W takich miejscach znajdziesz dobrze wyszczególnione typy sprzętu, a także najważniejsze cechy charakterystyczne produktów. Przykładowo tutaj znajdziesz informacje, które wskażą Ci jakie są różnice pomiędzy drukarkami laserowymi i atramentowymi itd.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 304 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2021 w JavaScript przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 309 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2020 w PHP przez Igorek Mądrala (6,290 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...