• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

konta OpenID

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w Sprawy forum przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
W profilu jest coś takiego jak "połączone konta" i zawiera wszystkim znany serwis społecznościowy. Zastanawia mnie, dlaczego nie ma tam równie popularnego serwisu jakim jest github, tym bardziej że to jest forum stricte programistyczne? ;)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 13 marca 2017 przez kompowiec2
 
Najlepsza
"Połączone konta" to to możliwość logowania na forum poprzez Facebooka - zarejestrowanie następuje jednym kliknięciem i później jesteśmy automatycznie logowani wraz z sesją na FB. Nie ma GitHuba bo nikt go nie wprowadził, po prostu.

Myślę, że zamiast tego znacznie lepiej byłoby poprawić obecną procedurę i dopiero wtedy dodać ewentualnie inne serwisy. Dużą bolączką teraz jest to, że jako nazwa użytkownika na forum ustawiane jest automatycznie imię i nazwisko pobrane z profilu na Facebooku. Część osób sobie tego nie życzyć i to zrozumiałe, dlatego po pierwszym zalogowaniu powinna być możliwość wybrania nicku (a tak osoby zakładają kolejne konto ze swoim nickiem albo piszą do mnie z prośbą o zmianę). Z tego co obserwuję większość osób i tak woli tradycyjnie założyć konto na e-mail.
komentarz 11 marca 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
"Z tego co obserwuję większość osób i tak woli tradycyjnie założyć konto na e-mail."

Bo nie ma innych możliwości? :) a OpenID byłby całkiem miłym ficzerem.
komentarz 11 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
W tej chwili korzystamy z tego pluginu: https://github.com/alixandru/q2a-open-login i nawet widzę, że jest możliwość skonfigurowania GitHuba. Tylko że jak mówię, najpierw należałoby poprawić to co obecnie mamy. Powszechnie wiadomo, że kod tego silnika forum nie jest najlepszy, a takie rzeczy jak wybór nicka po zalogowaniu z dowolnej usługi wydają się wręcz obowiązkowe. U nas niestety ich brakuje.
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
*Nie jest to forum stricte programistyczne!

Ale mimo to, fakt, przydałoby się miejsce na udostępnienie linku do githuba itp.
komentarz 11 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

*Nie jest to forum stricte programistyczne!

Z nazwy i założenia może nie, ale poza tym wychodzi na to, że tak - przeprowadzona na forum niedawno ankieta pokazuje, że jakieś 2% z nas nie programuje lub programowało i więcej nie zamierza. Oczywiście ja absolutnie nie chciałbym ograniczać forum tylko do programowania, jesteśmy ogólnie forum informatycznym.

Ale mimo to, fakt, przydałoby się miejsce na udostępnienie linku do githuba itp.

Chyba trochę pomyliłeś o czym mowa. "Połączone konta" to opcja pozwalająca na logowanie się na forum przy użyciu innych serwisów. Udostępnianie linka do profilu GitHuba to byłoby raczej po prostu dodatkowe pole na profilu. Taka sugestia już była, ale jeszcze nie doszliśmy do jej wykonania. Myślę, że mogłoby się pojawić, w końcu większość programistów GitHuba posiada.

komentarz 11 marca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Chodziło mi bardziej o użycie słowa stricte.

A tutaj mój błąd, po przeczytaniu nie powiązałem z tytułem. Sorry.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprawy forum przez SmerfKomandos Użytkownik (510 p.)
+18 głosów
5 odpowiedzi 2,970 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w PHP przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...