• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wszystkie możliwe kombinacje/warianty

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
475 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2017 w Inne języki przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Witam

Mam prośbę żeby mnie naprowadzić jak by miała wyglądać motoryka stworzenia tabeli przedstawiającej wszystkie możliwe kombinacje:

1. mamy różne postacie (powiedzmy 10szt.)

2. Każda z nich może mieć różne moce np.: fizyczną, magiczną, technologiczną itd.

3. Każda z postaci może mieć jedną lub wiele mocy np. fizyczną i technologiczną, albo tylko magiczną itd.

4. Każda postać może być sama lub mieć kompana ale pod warunkiem że nie posiada już takiej samej mocy co poprzedni tzn. jeżeli 1 posiada moc fizyczną to drugi może posiadać tylko moc magiczną i/lub technologiczną lub 2 postać magiczną 3 postać technologiczną

5. Niektóre postacie są zależne od innych więc jak nie ma kogoś to nie mogą dołączyć

6. Niektóre postacie nie lubią innych więc nie mogą dołączyć jak taka postać występuje

7. Dane mogą być w jednej tabeli jak i w wielu

8. Dane wynikowe jedna tabela z wszystkimi możliwymi kombinacjami

Jak myślicie da się zrobić takie coś przez mega skomplikowane zapytanie mysql czy trzeba zrobić całą funkcję albo obiekt żeby to osiągnąć

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2017 przez niezalogowany

Skąd ci się tutaj wziął SQL?

Mi to wygląda raczej na problem algorytmiczny, można coś takiego wygenerować dość łatwo np w Prologu

komentarz 11 marca 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

Skąd ci się tutaj wziął SQL?

Ponieważ dane planuje upchać do SQL'a

komentarz 11 marca 2017 przez niezalogowany
Jak już to: "dane chcesz upchnąć do bazy danych", SQL to język do manipulowania danymi.
komentarz 11 marca 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Powiem wprost myślałem czy by nie dało się zrobić jakiego view'sa na podstawie danych podanych tabel a w SQL też są warunki.
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No i co za problem? Zapytasz o dane, otrzymasz iloczyn kartezjański i zasilisz nim tabelę (jeśli będziesz potrzebował).
komentarz 11 marca 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
ale ja nie chce wszystko z wszystkim tylko wszystko z każdym wierszem pod warunkiem że coś tam jest spełnione

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 309 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 693 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2019 w C i C++ przez Dezmonths Początkujący (310 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,581 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...