• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Git- początki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
246 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Witam,

Właśnie zacząłem się uczyć GITa. Obecnie wiem jak zarządzać GITem z poziomu rozszerzenia Git Plus do Atoma. Czy to wystarczy do podjęcia pracy, czy trzeba znać jakieś inne programy, komendy itp.?

Jak używać GITa do współpracy np. w firmie nad wspólnym projektem?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 marca 2017 przez koczurekk Gaduła (3,420 p.)
Najlepiej ogarniać konsolowego gita, bo on działa wszędzie. Potem można douczyć się dodatkowo jak toto działa w obecnie używanym IDE, ale to de facto tylko dodatek (oczywiście mile widziany).
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez Rout Bywalec (2,350 p.)
Najczęściej używane przeze mnie komendy git`owskie
-git status
-git add -A
-git commit -m "komentarz"
-git push
-git pull
-git checkout ""
-git branch
komentarz 10 marca 2017 przez Tomekku Bywalec (2,830 p.)
Dodałbym jeszcze do tego tę stronkę --> http://ohshitgit.com/
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Przerób tutorial z Gita, np na Codecademy. Postaw projekt na Githubie i współpracuj z innymi osobami. Twórz i merguj branche w swoich projektach.Jak tego się nauczysz, to przerób jakąś książkę na temat Gita, np Gajdy.

W mojej firmie wygląda to tak, że większość osób używa gita z poziomu PHPStorma, ale jeśli poznasz konsolę, to poradzisz sobie bez tego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 518 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...