• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie programy są przydatne do zrobienia gry (2d w stylu rpg) ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,493 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DarQxxx Nowicjusz (170 p.)
Witam, jako że zaczynam z tym wszystkim, a moją ambicją jest aktualnie stworzenie gry, chciałbym byście mi pomogli i powiedzili jakie programy są potrzebne do zrobienia owej gry.

Chciałbym pisać w C (uczę się go i nie chciałbym/nie dam rady się równolegle uczyć C++ czy innego języka, bo po prostu mi się to pomiesza). Z racji, że jestem zielony, nie mam pojęcia jakie programy (typu silniki itp.) są potrzebne, by zrobić samemu grę rpg (grafika pokroju tego co można w RPG makerze zrobić).

W sumie jedynie pracuje na CodeBlocks i tam piszę programy (jak już mówiłem jestem zielony). Proszę o pomoc i ewentualnie jakieś wskazówki. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Powiem tak, nie jestem game developerem, ale kilka pomniejszych gier już napisałam. Jeżeli gra ma być graficzna, a nie tekstowa, to będziesz potrzebował silnika do gier. Pisanie go na obecną chwilę i z twoim doświadczeniem jest samobójstwem. Warto więc korzystać z gotowych rozwiązań. Oto lista potrzeb. 

  • Musisz określić platformę, na jaką chcesz tę grę napisać. Inaczej się pisze na Windowsa, a inaczej na urządzenia mobilne z androidem. 
  • Musisz znaleźć silnik, który Ci pozwoli na skryptówanie całej gry, bo język C nie jest do tego zbyt popularny. 
  • Jakiś program do grafiki. W końcu potrzeba sporo postaci, dungeonów, skarbów itp. Ja zawsze korzystam z gimpa. 
  • Warto sobie na początku napisać scenariusz gry, potem w natłoku pomysłów łatwo o bałagan. 

Chyba że tworzysz grę tekstowa, wtedy potrzebujesz tylko scenariusza i samozaparcia. Wnioskuję, że jesteś początkującym programistą, ale rada na przyszłość. Warto uczyć się programowania, a nie tylko składni języka. Wtedy przejście na inny język nie jest takie bolesne. Pozdrawiam 

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2017 przez Piotr Radziwon Początkujący (330 p.)
Od siebie dodam, ze pisanie gier w C jest fatalnym pomyslem. C to jezyk strukturalny tzn. Wykonuje sie od gory do dolu, krok po kroku. W grach niestety tak nie jest. W grze musisz poslugiwac sie obiektami (jezyk obiektowy). W C mozesz zaprogramowac pralke i tego typu rzeczy. Jezeli chcesz tworzyc gry, zwlaszcza graficzne to polecam Ci nauczyc sie podejscia strukturalnego do konca. Pozniej dobrze jest sie nauczyc C++ z tegovpowodu ze jest BARDZO podobny skladniowo do C. A przesiadka na C++ pozwoli Ci zaczac przygode z obiektowka bo C++ posiada elementy strukturalne jak C ale posiada tez elementy obiektowe wiec w sam raz na pierwsze zetkniecie z tym paradygmatem. Kolejny krok polecam zrobic na C#. Bo jest analogicznie jak poprzednio podobny do poprzednika czyli C++. Z ta roznica ze C# jest juz tylko obiektowy. Taka moja propozycja. Sam przechodzilem podobnie i wiem ze jak zaczniesz robic gre od razu bez wiedzy tego co wyzej napisalem to sie zniechecisz i niepotrzebnie czas zmarnujesz.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 635 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2017 w C i C++ przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez comoto45 Nowicjusz (160 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 587 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2017 w Nasze projekty przez Insygnia Nowicjusz (150 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...