• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Płatne zlecenia dla niepełnoletniego początkującego programisty C++

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,108 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szerwi Użytkownik (620 p.)
edycja 8 marca 2017 przez szerwi
Cześć,
Czy z podstawową wiedzą C++ można znaleźć płatne zlecenia? Jeżeli tak, to gdzie szukać? Najlepiej, jeżeli byłoby to pisanie kodu pod Arduino. Mam 15 lat, więc jeżeli jakaś umowa, to musiałaby być na osobę dorosłą :)
komentarz 9 marca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Przemysław ile ty byś chciał zarabiać? Zarób 2500, to będzie sukces.
komentarz 9 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Stawka junuira oscyluje w granicach 2,5-4k na rękę.

Po roku dochodzi do 5 albo przekrcza, potem rośnie stopniowo.
komentarz 9 marca 2017 przez niezalogowany
Jeżeli już po roku przekracza 5, to OK, to cofam. To faktycznie, dla juniora po szkole, ta stawka obleci, jak po roku będzie lepsza.

 

Evelek: Dlaczego miałby to być sukces, żebym tak mało zarabiał?
komentarz 9 marca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
2500zł to bardzo przyzwoite pieniądze jak na nasz kraj. Zarabiać tyle jako początkujący programista to naprawdę już "coś". Istnieje też stawka początkowa za jakiś miesiąc próbny czy coś w tym stylu. Zwykle tak jak Boshi napisał, 2500 - 4000 - w tej granicy można oscylować zależnie od umiejętności.

Znam niestety też osobę, która ma spore umiejętności programistyczne, ale nigdzie nie pracuje, bo "nie odpowiada jej wynagrodzenie". Zamiast iść do pracy, napisać trochę kodu, wrócić do domu i mieć 3000zł w kieszeni, to woli cały miesiąc w domu siedzieć i czekać, jak ktoś mu da wynagrodzenie Seniora. No tak się nie zaczyna przygody z programowaniem niestety. Więc nie zrozum źle, ale bardzo mi się nie podoba, jak ktoś wybrzydza na stawki, zwłaszcza na stanowisku Juniora.
komentarz 10 marca 2017 przez niezalogowany
No jasne, jak ktoś ma podejście Kiepskiego, to inna sprawa. Ja po prostu się zdziwiłem, bo za tyle po prostu nie byłbym w stanie wyżyć, a tyle się mówi ostatnio wokoło, że warto być programistą, że dobre są zarobki i nagle mnie zaszokowało 2k5zł.

Jasne, jeżeli to ma być dla młodego po szkole przez krótki czas, to OK. Nie pracuję jako programmer, nie znam stawek, realiów, szybkości awansowania, ale gdzieś natknąłem się na informacje, że od juniora do seniora to jednak jest wiele lat, no a wiele lat za tyle, to już zaczyna się problem. Dzieci, kredyt, mieszkanie itp.

Temat o tyle mnie interesuje, że właśnie z rok temu sobie pomyślałem, żeby może zmienić branżę i zostać programistą, bo czasami widuję ciekawe ogłoszenia za ciekawe stawki. Ale właśnie sobie odpuściłem, bo kto mnie utrzyma przez te lata nauki, przechodzenia od juniora do seniora.

2 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 8 marca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zapomnij.
6
komentarz 8 marca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie chciałem być tak brutalny więc zapytałem o repo cheeky

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2017 przez szerwi Użytkownik (620 p.)
Założyłem githuba: https://github.com/szerwi/Arduino

Poniżej opis do każdego projektu :)

Termometr z tworzeniem lokalnej strony domowej. Historia 3 ostatnich pomiarów, maksymalne i minimalne odczyty, diody sygnalizujący spadek/wzrost temperatury i inne dodatki. Dodam, że zacząłem go tworzyć kilka dni po otrzymaniu pierwszego Arduino i robiłem przez kilka kolejnych dni :)

Zamek szyfrowy z możliwością ustawiania nowego hasła, otwieraniem poprzez bluetooth oraz czytnik RFID. Projekt został porzucony, ma parę błędów.

Termometr do monitorowania pracy pieca oblicza średnią temperatury, 2 średnie w przedziałach temperatur, maksymalny i minimalny odczyt oraz ilość przekroczeń 55*C.

Samochód sterowany poprzez bluetooth oraz tryb jazdy autonomicznej. Czujnik odległości zatrzymuję pojazd w bezpiecznej odległości w obu trybach, lecz w trybie autonomicznym także wycofuje i skręca. Kilka diod sygnalizujących tryby jazdy oraz stan czujnika odległości. W aplikacji jest możliwość ustawienia prędkości maksymalnej dla obu trybów oraz różnicy w prędkości między silnikami, które nie chodzą identycznie i pojazd lekko skręca. Projekt ciągle jest rozwijany. Aplikacja na telefon napisana w APP INVENTOR 2.

I z tych większych projektów na Arduino to tyle. Mam jeszcze kilka aplikacji okienkowych C++ tworzonych w Qt lub C++ Builder 6, lecz tworzone były z poradników i parę elementów dodawanych było z mojej wiedzy :)

 

I czy ten github jest dobrze zorganizowany? Coś pozmieniać? :)
komentarz 9 marca 2017 przez szerwi Użytkownik (620 p.)
Ale chcę też zrobić 2 kategorię: Arduino i C++ i ładniej będzie chyba 2 główne foldery i tam projekty.
komentarz 9 marca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
To masz na profilu swoim nazwę projektu i obok nazwę języka programowania w jakim projekt został napisany. I to wygląda profesjonalnie. Jak ktoś będzie chciał pobrać twój projekt albo zklonować go to pobiera wszystkie zamiast tego konkretnego. (Chyba, że jest możliwość wybrania co klonować, ale mało wygodne to przy większej ilości plików).
komentarz 9 marca 2017 przez szerwi Użytkownik (620 p.)
Mówisz o tym w zakładce repositories że jest wyszukiwarka, typ i język?
komentarz 9 marca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
https://github.com/evelek

TYTUŁ PROJEKTU

Opis

Język programowania
komentarz 9 marca 2017 przez szerwi Użytkownik (620 p.)
Ok, przerobię to w ten sposób, bo rzeczywiście lepiej wygląda :) Dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 859 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Offtop przez Michał 00900 Początkujący (250 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 204 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...