• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki z ćwiczeniami rozwijającymi umysł pamięć MÓZG!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
980 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kmicic212 Nowicjusz (120 p.)
Witam.

Chciałbym prosić was o pomoc otóż chciałbym poprawić  pracę swojej ''głowy''  zależy mi mianowicie na ćwiczeniu pamięci i na ogólnym rozwoju umysłowym że tak powiem nie wiem jak to inaczej określić, ale pamięć to priorytet nad  którym chciałbym  popracować.

 

Polecacie coś?

 

Pozdrawiam.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 marca 2017 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Witaj.

Ze swojej strony mogę polecić aplikację Brain Games: Mental Training! (jest dostępna na Androida, nie wiem jak z innymi systemami). Jest darmowa i widzę już małe efekty po używaniu jej od tygodnia. Obecnie ćwiczę analizę i rozwiązywanie problemów. Aplikacja rozwija w obszarach takich jak: pamięć, rozwiązywanie problemów, koncentrację i rachubę. Nie każdemu może się ta apka podobać, ale mi się podoba. Wiem, że to nie książka, ale apka jest darmowa i spróbować nie zaszkodzi

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peoresnada.mental&hl=pl

Pozdrawiam! 

1
komentarz 8 marca 2017 przez Kmicic212 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki :3 na pewno gdy sprawię sobie smartfona przyjrzę się apce bo na razie mam klasyka tel :P
0 głosów
odpowiedź 7 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Z mojej strony:

Szachy, warcaby

Gra na instrumencie

Składanie origami (pamięć mięśniowa)

Gry karciane

Nauka nowego języka

Najlepsze rozwiązanie - programowanie ;)
komentarz 8 marca 2017 przez Kmicic212 Nowicjusz (120 p.)
właśnie słyszałem o technikach ćwiczeń pamięci poprzez zapamiętywanie sekwencji i kolejności kart :) zaraz coś poszperam
0 głosów
odpowiedź 7 marca 2017 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Odnośnie ćwiczenia pamięci mogę polecić:

Są i techniki i praktyczne ćwiczenia. Dodatkowy plus to jej niska cena (polecam przejrzeć Allegro).

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2017 przez szacho Gaduła (3,810 p.)

Tutaj o pamięci opowiada osoba, która zapamiętała układ kilkudziesięciu kostek rubika, a potem ułożyła je z zamkniętymi oczami (mistrz świata). Ma cały kurs o tym jak wyćwiczyć taką pamięć (opowiadał również, że dojście do tego poziomu od zera zajęło mu niecały rok),  ale jest niepubliczny i trzeba się zapisać na jego newsletter. Sprawdziłem, nie wysyła spamu, tylko rzeczywiście linki do filmików.

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Gra w szachy na ślepo albo trudniejsza wersja kostka rubika na ślepo.
komentarz 18 grudnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
ew szachy korespondencyjne bez planszy
0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
To ja napiszę coś, czego jeszcze nikt tu nie napisał: odpowiednia dieta - orzechy, migdały, gorzka czekolada, ograniczyć cukier (szczególnie wieczorem), pełnoziarniste pieczywo ryż, rybki, szpinak, herbatka z miodem (ale prawdziwym a nie takim chińskim z Tesco), suplementacja tranem. Polecam też odpowiednią ilość snu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 16 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,955 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...