• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wrócic do szkoły czy nie?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
365 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gula Nowicjusz (230 p.)
cześć, moja sytuacja wyglada tak że po gimnazjum pojechałem zagranice bo sie akurat fucha trafiła, widok na zarobek i pojechaliśmy z kumplem we dwóch, on wczesniej zjechał na stałe a ja tam pracowałem prawie 6 lat, teraz wróciłem i mysle czy by nie wrócić do szkoły jakiej zaocznej i zrobić mature jednak, wszyscy w rodzinie mają i troche mi jednak glupio, myslicie że jest sens po tylu latach wracac do ksiażek? potrzebna mi ta matura?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2017 przez niezalogowany
Zależy od tego co chcesz robić.

Matura się przyda jak nie masz ustalonej ścieżki rozwoju zawodowego, ale jeżeli jesteś już doświadczonym programistą (na przykład) to rozbudowane portfolio mówi więcej niż 1000 dyplomów ;)

A jak dostaniesz dobrą pracę, to zrobienie wieczorowego kursu i pyknięcie matury będzie dużo mniej męczące niż rzucanie się na pracę na pół etatu i jednocześnie naukę ( taki tryb życia powoli wyniszcza Cię od środka... Uwierz na słowo ;) )
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2017 przez takmniejwiecej Nowicjusz (200 p.)
jak sie masz lepiej z tym poczuc to zrób mature ale jak liczysz że z matura twoja pozycja od razu wywinduje nie wiadomo jak wysoko to sie zdziwisz
0 głosów
odpowiedź 9 marca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 9 marca 2017 przez jpacanowski
komentarz 9 marca 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Studia to studia, tutaj jest mowa o maturze. Prawdopodobnie nie chodzi stricte o wykształcenie, tylko to jak będzie postrzegany bez czegoś takiego jak średnie wykształcenie, to są obawy raczej społeczne niż o swoje umiejętności.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 7,093 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...