• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Największy wspólny dzielnik

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,202 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2017 w C i C++ przez styrczu Obywatel (1,050 p.)
edycja 6 marca 2017 przez styrczu
Słuchajcie, mam oto taki kod:

#include <iostream>

using namespace std;

int nwd(int a, int b)
{
    while(a!=b)
       if(a>b)
           a-=b;
       else
           b-=a;
    return a;
}

int main()
{
    int t,a,b;
    cin>>t;
    for(int i=1;i<=t;i++)
    {
    cin>>a>>b;
    cout<<nwd(a,b)<<endl;
    }
    return 0;
}

I tutaj, wynik wyswietla sie zaraz po wpisaniu wartosci, jak zrobic aby wartosci wypisywaly sie na koncu, czyli np podaje 3 pary liczb i potem dostaje 3 wyniki. Macie jakies propozycje? Jestem raczej zielony w programowaniu wiec prosze o pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez MararOn Bywalec (2,620 p.)
Możesz zapisać wyniki do tablicy i potem je wypisać(o ile dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi).
komentarz 6 marca 2017 przez styrczu Obywatel (1,050 p.)
A masz jakaś wskazówkę jak to zrobić?
komentarz 6 marca 2017 przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)
Czyżbyś męczył się z zadaniami ze spoj? Jeśli tak to możesz od razu wyrzucać odpowiedź na wyjście. Jesli chciałbyś stowrzyć tablice dynamicznie alokowaną albo skorzystać z biblioteki standardowej
komentarz 6 marca 2017 przez styrczu Obywatel (1,050 p.)
No właśnie męczę sie i nie mogę przebrnąć przez to, nie mam pomysłu bo jak wpisuje zalozmy

3 9

pokazuje odpowiedz 3

12 48

pokazuje odpowiedz 12

a ja chcialby zebym wpisywal

3 9

12 48

i dopiero teraz pokazywaly sie te 2 wyniki.
komentarz 6 marca 2017 przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)
tak jak powiedziałem nie musisz wyświetlać wyniki po kolei sędzia Ci i tak to przyjmie jak nie ma błędów.

Natomiast jeśli chcesz zrobić tak jak mówisz to musisz zainteresować się tablicami dynamicznie alokowanymi  albo klasa vector z biblioteki standardowej
komentarz 6 marca 2017 przez styrczu Obywatel (1,050 p.)
Pokazuje błędna odpowiedz, masz jakis pomysl co moze byc zle?
komentarz 6 marca 2017 przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)
Pomyliłeś pojęcia NWD- to NAJwiększy wspólny dzielnik, a NWW to najmniejsza wspólna wielokrotność, nie ma czegoś takiego jak najmniejszy wspólny dzielnik
komentarz 6 marca 2017 przez styrczu Obywatel (1,050 p.)
Juz nie wazne, miales racje udalo sie, wielkie dzieki. Zapoznam sie z tymi tablicami!

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,227 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2017 w C i C++ przez Kenzy Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 577 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2017 w C i C++ przez maciek45 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 190 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...