• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cień w elemencie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2017 w HTML i CSS przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Witam,

 

Jak dodać cień do elementu .triangle-down-left?

http://codepen.io/Bakr1/pen/xqErgM
komentarz 6 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
ale gdzie ten cień miałby być? z której strony?
komentarz 6 marca 2017 przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Ma to sprawiać wrażenie, że element triangle-down-left znajduję się pod .cover::after
komentarz 6 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
dziwne rzeczy...nigdy się nad tym nie zastanawiałam i sama jestem ciekawa, jak to rozwiązać więc nie pomogę, ale też czekam na czyjąś odpowiedź ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
https://www.w3schools.com/cssref/css3_pr_box-shadow.asp Z tym ze nie bardzo rozumiem co chcesz zrobic
komentarz 6 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
tyle tylko, że to nie jest zwykły prostokąt, czy kwadrat - taki cień autor pewnie by potrafił zrobić ;)
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Aby zrobić to na tym przekrzywionym elemencie nieco trzeba przeprojektować elementy. Aby uzyskać cień nie mozesz budować trójkątów na podstawie bordera. Musisz zrobić diva (lub dopisać aftera/befora) w divie .triangle-down-left z background i ustawić mu transform rotate. następnie aby nie było widać pozostałych brzegów diva do .triangle-down-left dopisać overflow hidden. gdy już bedziesz miał przekrzywionego diva bez problemu możesz korzystać z właściwości box-shadow. Za chwilke dopisze przykładzik jak powinno to wyglądać ;) Chyba ze nie potrzeba ?
1
komentarz 6 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
https://css-tricks.com/triangle-with-shadow/
tu jest chyba coś w tym stylu, o czym mówisz ;p
komentarz 6 marca 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Tak double-box method to dokładnie to ! :D Dzięki za pomoc w wyjaśnieniu mojego opisu ;)
komentarz 6 marca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
kilka minut wcześniej o tym czytałam, bo szukałam na to odpowiedzi więc podesłałam, może autorowi pytania się przyda ;p

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,407 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w HTML i CSS przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 211 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2020 w HTML i CSS przez radzikuu Użytkownik (890 p.)

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...