• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usuwanie z serwera plików (zdjęć)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
124 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2017 w PHP przez prymex Obywatel (1,250 p.)
Witam ja z takim pytaniem udało mi się zrobić upload zdjęć na serwer ale czy przy zmianie tego zdjęcia dało by się usuwać stare zdjęcie moje pytanie z tąd dlatego że boję się o silnik może nie potrzebnie ale dajmy na to że na stronie mam 1000 użytkowników każdy zmienił zdjęcie 3 razy co nam daje 3000 zdjęć więc już trochę dużo , a więc 1. Czy da się to zrobić 2.Czy się opłaca !?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Pewnie że się da. Do usuwania plików służy funkcja unlink(). Wystarczy więc, że przed zmianą pobierzesz nazwy wcześniejszych zdjęć (bo jak zakładam masz gdzieś je zapisane) i je usuniesz.

Skoro jesteś pewien, że nie będziesz nigdy do niczego tych starych zdjęć potrzebował to myślę, że się opłaca. Po co trzymać coś, co nigdy nie będzie potrzebne?

komentarz 6 marca 2017 przez prymex Obywatel (1,250 p.)
Dzięki wielkie ! :)
komentarz 6 marca 2017 przez prymex Obywatel (1,250 p.)
if(isset($_POST["submit"])) {
	
	 
	 require_once "connect.php";
	$polaczenie = new mysqli($host, $db_user, $db_password, $db_name); 
	$rezultat = $polaczenie->query("SELECT avatar FROM uzytkownicy WHERE id = 1");
	 
	 unlink($rezultat);
}

Nic innego mi do głowy nie przychodzi na tą chwilę

komentarz 6 marca 2017 przez prymex Obywatel (1,250 p.)
Oczywiście później WHERE id = 1 zamienie na zmienną
komentarz 6 marca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

W taki sposób to nie zadziała - dane pobrane zapytaniem trzeba jeszcze odpowiednio wyciągnąć np. przy użyciu fetch_assoc(). Wypadałoby też podstawić później tylko daną wartość (element tablicy zawierający tylko avatar, a nie cały efekt zapytania). No i nie wiem co zawiera u Ciebie 'avatar'. Jeśli zdjęcia uploadowane są do innego katalogu również trzeba go tutaj podać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w PHP przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...