• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Legit or not?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
edycja 5 marca 2017
Ostatnio w empiku natknąłem się na taką oto książke: http://www.empik.com/rootkity-niewidzialny-sabotaz-elektroniczny-opracowanie-zbiorowe,p1097698707,ksiazka-p

 Przyznam, że chciałbym iść w kierunku bezpieczeństwa w sieci w przyszłości i zainteresował mnie tytuł i co w niej jest. Jednak jak widzę stronkę spod której wywodzi się ta książka to myśle czy (L)?
http://szkolahakerow.pl/ LINK do stronki. Pytanie czy to jedna z tych "firm", które mają przeceny kursów z 800zł na 59,90zł  i nauczą Cię HACKOWANIA W JEDEN TYDZIEŃ xd Czy rzeczywiście jakaś rzetelna i dobrze działająca firma?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2017 przez kornel53 Obywatel (1,610 p.)

Jak wiadomo, hackingu nie da nauczyć się w kilka dni, tygodni, miesięcy. Do tego trzeba mieć szeroką wiedzę z zakresu wielu dziedzin informatyki. Poszczególne książki tej firmy pokazują wiele przykładów ataków od różnej "strony"

Na przykład wspomniana przez Ciebie książka "Rootkity. Niewidzialny sabotaż elektroniczny" pokazuje działanie systemu operacyjnego, rejestry, procesy, działanie wirusów, antywirusów, firewalla. Jest nawet króciutki poradnik Assemblera.

Książka "Ataki na strony internetowe", tak jak nazwa wskazuje, daje możliwość zobaczenia przykładów takich ataków wykorzystując różne błędy. Wszystkie książki mają wiele, rzetelnie wytłumaczonych przykładów.

Kupując te książki trzeba mieć choć odrobinę orientacji oraz podstaw w danej tematyce. Ja gdy kupowałem książkę, miałem praktycznie zerową wiedzę, przez co mnie odrzuciły, ale potem wróciłem do nich i od razu większość rzeczy zaczęła być zrozumiała. Dlatego myślę, że mogę polecić tę firmę oraz ich książki wink

 

P.S. Jeśli zamówiona książka nie przyjdzie Ci w ciągu 1-2 tygodni, od razu do nich zadzwoń, bo często mają takie problemy cheeky

komentarz 6 marca 2017 przez niezalogowany
Ja to z empiku biorę, więc nie martwię się raczej o wysyłkę, ale dzięki :>

 No mam jakąś minimalna wiedzę i zwyczajnie się tym interesuje i możliwe, że będę chciał z tym łączyć przyszłość. Chciałem kupić jakąś ciekawą książkę właśnie o tematyce hackingu, bezpieczeństwa w sieci. Wydaje się okey na pierwszy rzut oka, ale ich strona mi się kojarzy z kursami takimi fake'owymi. Jakbym widział reklamę: "ODKRYJ SEKRET JAK ZARABIAĆ 5000zł miesięcznie bez wychodzenia z domu..." xd
komentarz 6 marca 2017 przez kornel53 Obywatel (1,610 p.)
No to o wysyłkę raczej nie musisz się martwić. Rzeczywiście ta strona tak wygląda, ale pewnie taki chwyt marketingowy :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Czarus Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 8,842 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Java przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...