• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VS Express 2013 for Desktop, kilka pytań i "pikanie"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
90 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Cześć wszystkim. :]
Jakiś już czas temu miałem zamiar przenieść się z Code Blocks na Visual Studio - było wiele prób, lecz zawsze było coś nie tak i ta "przeprowadzka" nie dochodziła do skutku. Po ostatnim formacie postanowiłem że spróbuje, no i udało się. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem w VS była oczywiście zmiana tła na ciemne, po tak długim czasie przesiadywania na białym oczojebnym tle Code Blocksa zmiana tego była potrzebna. Nadszedł ogarnięcia jak skompilować kod, stworzyć projekt etc.

Na rozgrzewkę postanowiłem zrobić program który losuje daną ilość losowych znaków w kolorze który też jest wylosowany. ( Używam w nim biblioteki windows.h ). Niby wszystko okej ale, program pika ( pikanie nie pochodzi z mojego komputera ). Tutaj kod owego programu: http://wklej.org/id/3056301/ i link do pobrania całego projektu: https://megawrzuta.pl
Dlaczego pika, co jest tego przyczyną? ( Podczas kompilacji brak waringów ).

Drugie moje pytanie dotyczy dolnego panelu. ( http://imgur.com/a/EnhzE ) Da się zbindować np klawisz F2 aby ten panel ukrywał się i pojawiał? Jak tak, to jak to zrobić?

Jak ktoś ma ochotę podzielić się jakimiś poradami dotyczącymi Visuala to zapraszam do pisania odpowiedzi. :E
 

Dzięki wielkie za przeczytanie i z góry dziękuje za odpowiedzi. :]

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 marca 2017 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
wybrane 4 marca 2017 przez TheFeniks
 
Najlepsza

Losujesz znak z przedziału 1-270 a następnie rzutujesz go do chara, co w efekcie daje zakres 0-255.
Spójrz na tabele kodów ASCII. Znaki z przedziału 0-31 i 127 to symbole sterujące terminalem (np 7 to bell).
Znaki od 32 do 126 to standardowe znaki drukowalne, natomiast znaki 128-255 zależą od użytej strony kodowej.
Ogranicz przedział losowania do 32-126 lub do 32-255 (z pominięciem 127)

komentarz 4 marca 2017 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
No, już nie pika, ciekawe.

Dzięki za odpowiedź. :]
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
Witaj :)

Co do pikanie nie mam pojecia, ale mysle ze mozesz sprobowac z Visual Studio Community 2015 albo Visual Studio 2017 RC. Moze w tamtych wersjach błąd zniknie :). Obie sa w pełni darmowe jak Express Edition.

Pozdrawiam :)

PS. Osobioscie uzywam 2017 RC i nie narzekam :)
komentarz 4 marca 2017 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Pobrałem Express Edition ze względu na małą wagę bo tylko 1.21 gb i mała ilość "dodatków", jak na razie w zupełności mi wystarczy.
Myślisz że to pikanie to jakiś błąd VS?

Dzięki za odpowiedź. :]
komentarz 4 marca 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
Aktualnie co do pikania nie mysle nic, bo nie jestem mistrzem c++ i znam podstawy + objektowosc. Ale czesto programujac w c# miałem problemy zwiazane z IDE, np ze w WPF  nie ladowal mi layout`u  i musialem wylaczac i wlaczac Visuala, albo innym problemem byl i jest do tej pory, stworze delegata i event poczym ten event do momentu kompilacji jest nie widoczny dla edytora i caly czas podkresla go w edytorze XAML, ze niby go niema... Wiec nie zawsze blad lezy po stronie programisty. Mozesz jeszcze poczytac na Stacku cos, ja tam duzo ciekawych informacji znaduje :)

Spoko spoko, nie zawsze nalepiej pomoge ale staram sie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 521 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2016 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w C i C++ przez xaos Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w C i C++ przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...