Robienie tabeli dla takiego czegoś to tylko strata czasu.
Wystarczy zrobić 2 divy o tej samej klasie (po opisaniu dostajemy 2 takie same elementy)
Następnie do jednej z nich wrzucamy te elementy, które chcemy.
Tabele są fajne, ale tylko do tworzenia tabeli, nie polecam tworzenia w nich layoutu. Przydają się jak sama nazwa mówi - tworzenia tabel.
W html jest mnóstwo tagów, więc nie polecam też ograniczania się do divów i tabelek, jak to robi większość początkujących (też tak robiłem).
Niby divy są fajne, bo możesz napisać od zera to co chcesz, jednak wiele elementów które chcesz napisać, jest już wbudowanych w język. Nie należy również zapominać że dane domyślne dla tych elementów można spokojnie edytować w css.
Na przykład menu, chcąc zrobić wyświetlanie pionowego menu na divach trzeba napisać troche kodu, lepiej wyjdziemy używając do tego listy. A co jeśli komuś przeszkadzają kropki po prawej stronie? Usuwamy je w css.
Albo stopka, poco mamy pisać dodatkowy kod, skoro możemy wstawić ją w tag footer. A co jeśli komuś się nie podoba pozycja stopki? Edytujemy ją w css.
W ten sposób można zaoszczędzić dużo... może nie czasu, bo te elementy pisze się w chwile, ale kodu. Przy prostej stronce nie robi nam różnicy czy ma ona 500 czy 550 linijek. Jednak przy rozbudowanych stronach każde skrócenie/zwiększenie czytelności kodu jest na wagę złota, więc poco mamy dodawać do tego miejsca kod, którego tak naprawdę nie musimy pisać, bo można użyć czegoś wbudowanego.