• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Samsung] Utrzymywanie baterii smartfona w dobrej kondycji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w Urządzenia mobilne przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Cześć, jest tutaj jakiś Ekspert od baterii Li-on wykorzystywanych w smartfonach Samsung i innych? Wczoraj zakupiłem smartfona Samsung'a i chciałbym, aby jego bateria utrzymywała się w jak najlepszej kondycji, dlatego też poruszam ten wątek. W internecie wyczytałem, iż dobrą praktyką jest utrzymywanie baterii naładowanej w granicach 40-80, czy jest to prawda? Zależałoby mi na odpowiedzi osoby znającej się na temacie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie udzielone odpowiedzi.
1
komentarz 26 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Kiedyś też oszczędzałem baterię w telefonie, po jakimś czasie doszedłem do wniosku że nie ma co dokładać sobie zmartwień, skoro można ją raz na dwa lata zwyczajnie wymienić, a dwa lata wytrzyma bateria nawet najpodlej traktowana.  W swoim telefonie (iphone 5s) pierwszy raz ją wymieniłem po 2,5 roku, przez ten czas telefon i często rozładowywałem na maksa i korzystałem z niego godzinami w trakcie ładowania, robił mi także za router (podłączony do powerbanku robił za hotspot kilka tygodni bez przerwy), czy leżał rozładowany przez trzy tygodnie na słońcu, na parapecie gdy wyjechałem. Kilka takich przygód uśmierciło baterię, która trzymała mi już dzień-półtora, musiałem ją zasadniczo co noc ładować. Nowa kosztowała 30 zł, wymiana to jakieś 30 minut roboty, i kolejne dwa i pół roku mam spokój. Dużo bardziej radziłbym zadbać o ekran oraz tylni panel, są droższe i cięższe w wymianie.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 marca 2017 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
wybrane 5 marca 2017 przez Krzysztof Trybuś
 
Najlepsza

Co prawda żadnym ekspertem  nie jestem,ale pomimo tego że mój telefon ma prawie trzy lata, jego bateria jest wciąż w dobrym stanie, wypowiem się:

  • Ładuj telefon tak często jak możesz 
    • W przypadku gdy ładujesz baterię z niższego poziomu np. 30%, nie Ładuj jej do pełna, aby temperatura nie była zbyt wysoka, w innym przypadku Ładuj do końca
    • Raz na miesiąc rozladuj baterię do najniższego poziomu (aż urządzenie się wyłączy)
    • Staraj się nie przegrzewac urządzenia 
      • Latem nie narazaj urządzenia na działanie słońca (schowaj je do jakiegoś plecaka czy coś)
      • W nocy włączaj tryb samolotowy
      • Nie używaj ładowarki która podaje wyższe napięcie niż te dozwolone dla baterii 
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2017 przez bazyl667 Początkujący (340 p.)
Pamiętaj aby po zakupie nowej baterii zrobić jej "format". Jest to co najmniej trzy krotne rozładowanie do 0% i ładowanie o 2h dłużej od momentu pełnego naładowania. Aktywuje to kwas w baterii. Gdyż w chwili wyprodukowania bateria ma w sobie mniej więcej połowę energii.
komentarz 26 kwietnia 2017 przez bazyl667 Początkujący (340 p.)
Artykuł prawdę rzecze, lecz jak nadmieniłem iż tylko 3 pierwsze ładowania, a nie wszystkie.
komentarz 26 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Aktywuje to kwas w baterii

W akumulatorach litowo-jonowych nie stosuje się żadnego kwasu.

Artykuł prawdę rzecze, lecz jak nadmieniłem iż tylko 3 pierwsze ładowania, a nie wszystkie.

W takim razie wyjaśnij mi, proszę, pod jakim względem trzy pierwsze ładowania li-ionów są wyjątkowe w stosunku do późniejszych.

komentarz 27 kwietnia 2017 przez bazyl667 Początkujący (340 p.)
Fakt. Mój błąd i przestarzałe informacje.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,249 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 784 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2022 w Urządzenia mobilne przez GoodBridgexXx_ Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...