• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stały pobliczny adres IP od Orange - własny serwer.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,903 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez PgK Obywatel (1,380 p.)

Witam,

Zamierzam utworzyć serwer na którym dla własnych potrzeb będę hostował strony www. W przyszłości może coś więcej np. serwer z grą online. Ma to mieć charakter edukacyjny, chce się nauczyć wszystko konfigurować itp.

 

Chciałbym korzystać z tej oferty:

http://www.orange.pl/kid,4003367027,id,4004558892,article.html

i wykupić stały publiczny adres ip. Z racji tego, że nie jestem ekspertem, chciałbym się dopytać, czy ta usługa pozwoli mi udostępniać w internecie np. strony www lub inne usługi w taki sposób, jakbym wykupił dedykowany serwer u jakiegoś z dostawców gotowych rozwiązań serwerowych. Nie za bardzo wiem, o co chodzi z tym Orange VPN (tak nazywa się ta usługa). Tzn. znam definicje VPN, ale jaki to ma związek z możliwością postawienia własnego serwera widocznego z zewnątrz?

komentarz 21 marca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Z opisu wynika, że ten VPN służy głównie przy połączeniach mobilnych - z tego co wiem, w większości przypadków połączenia mobilne mają zablokowane połączenia przychodzące (więc nici z serwerów na telefonach), więc ten VPN służy do ominięcia tego.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale po wykupywać stały IP? Zainteresuj się dynamicznymi DNSami (DDNS).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 563 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Bandito_Gustawo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2019 w Sieci komputerowe, internet przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...